14 października w przestrzeni WIRTUALNEJ AKADEMII DAFA odbędzie się panel dyskusyjny dedykowany członkom Stowarzyszenia poświęcony instalacji urządzeń typu BIG FOOT na dachach płaskich.

Celem spotkania będzie usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy i doświadczeń oraz wypracowanie dobrych praktyk budowlanych, wskazujących na prawidłowy sposób posadowienia konstrukcji typu BIG FOOT na dachach.

Idea panelu zakłada skupienie się na przedstawieniu technicznych względów prawidłowego wykonania
i funkcjonowania dachu z ustawionymi na powierzchni pokrycia podstawami konstrukcji.

Moderator panelu dyskusyjnego - Krzysztof Rogosz

Członek Zarządu Stowarzyszenia DAFA. Związany z firmą wykonawczą P.U.S. Termatex Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji pokryć dachowych i konstrukcji budowlanych.

Podczas spotkania Stowarzyszenie DAFA skupi się na tym jak uniknąć niekorzystnych oddziaływań na pokrycie, zwróci uwagę na potencjalne zagrożenia, które mogą wystąpić w trakcie realizacji.

Temat podpór typu BIG FOOT zostanie podjęty w kontekście elementów, które dociążają bezpośrednio pokrycie dachowe. Oprócz stóp podkonstrukcji mogą to być również elementy betonowe służące do posadowienia urządzeń dachowych.

Poruszone zostaną aspekty praktyczne, m.in.:

§  uwzględniania na etapie projektowym możliwości ustawienia podpór typu BIG FOOT,

§  prawidłowej lokalizacji podpór na powierzchni dachu,

§  uwzględnianie obciążeń długotrwałych i możliwych deformacji warstw pokrycia

§  oddziaływanie obciążeń od stóp na zastosowane hydroizolacje oraz sposób ich zabezpieczenia,

§  konstrukcja i rozmieszczenie podpór na dachu w sposób zapobiegający niekontrolowanemu odziaływaniu na pokrycie dachu,

§  praktyczne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo warstw dachowych.

 Nadrzędnym celem panelu będzie określenie i usystematyzowanie ogólnych wytycznych wykonawczych.

Opracowanie będzie miało na celu zwrócenie uwagi wykonawców, projektantów oraz osób nadzorujących na konieczność spełnienia określonych warunków tak, aby pokrycie dachowe z zainstalowanymi konstrukcjami typu BIG FOOT prawidłowo funkcjonowało.

Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij