Webinar odbędzie się 24 czerwca od godz. 14:00.

Stowarzyszenie DAFA zaprasza do udziału w szkoleniu online: „Wybrane zagadnienia kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych”,

Autorami szkolenia są eksperci i członkowie Rady Technicznej Stowarzyszenia DAFA: dr inż. Paweł Fiszer i dr inż. Paweł Żwirek (prowadzący spotkanie).

W trakcie wykładu zostaną m.in. poruszone zagadnienia:

• możliwości kształtowania połaci dachowych o złożonej geometrii z wykorzystaniem blach fałdowych;

• kształtowania konstrukcji, przeważnie stalowej prętowej umożliwiającej uzyskanie: poprawnych technicznie, ekonomicznych i ciekawych architektonicznie kształtów dachów;

• stosowania w kształtowaniu konstrukcji zarówno blach łukowych, blach płaskich oraz blach płaskich z wygięciem wstępnym – ilustrowane przykładem obliczeniowym;

• omówienie najistotniejszych zagadnień dotyczących blach fałdowych wynikających z gruntownej przebudowy normy PN-EN 1090-2, w wyniku której powstała norma PN-EN 1090-4 dotycząca m.in. profilowanych na zimno konstrukcji poszycia dachów, Omówione zostaną m.in. zagadnienia związane z kształtowaniem i obliczaniem styków i zakładów blach, lokalnym wzmacnianiem w rejonach przebić oraz zagadnień ochrony antykorozyjnej blach;

• kosztów realizacji stalowej konstrukcji prętowej i pokrycia dachu z blach fałdowych dla tego samego obiektu po przyjęciu różnych wartości obciążenia śniegiem - analiza porównawcza.

Autorzy prezentacji mieli okazję uczestniczyć na różnych etapach projektowania bądź realizacji jednych z największych krajowych i zagranicznych przedsięwzięć budowlanych w których wykorzystano blachy fałdowe.

 

Dr inż. Paweł Fiszer

Absolwent Politechniki Krakowskiej (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej oraz Wydział Budownictwa Lądowego). Rzeczoznawca ds. konstrukcji metalowych oraz metalowych elewacji dachów i ścian.  Związany z firmą ME Polska Sp. z o.o. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z projektowaniem i wykonawstwem lekkich metalowych obudów obiektów budowlanych.

Autor publikacji technicznych Stowarzyszenia DAFA, prelegent na szkoleniach dla projektantów, wykonawców i architektów.

Autor i współautor artykułów branżowych opisujących problematykę projektowania i wykonania lekkich metalowych obudów ścian i dachów.

Członek Założyciel Stowarzyszenia DAFA. Członek Zarządu DAFA w latach 2012 – 2015. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia DAFA w latach 2006-2012.

 

Dr inż. Paweł Żwirek     

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, z którą związany jest do chwili obecnej. Adiunkt w Katedrze Konstrukcji Mostowych, Metalowych i Drewnianych. Autor i współautor licznych publikacji. Specjalizuje się w zagadnieniach budownictwa przemysłowego,  lekkiej obudowy, teorii niezawodności oraz kształtowania konstrukcji budowlanych. Czynny zawodowo projektant. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji konstrukcji budowlanych. Zawiązany zawodowo z firmami ME Polska Sp. z o.o. oraz AKE Studio Sp. z o.o. Sp. k.

 

Omawiane zagadnienia zostaną przedstawione na bogato ilustrowanych przykładach realizacji.

Zapraszamy do przyłączenia się do DAFA i skorzystania z nowej platformy e-learningowej!

Zainteresowany udziałem w webinarze? - prześlij zgłoszenie na adres: biuro@dafa.com.pl o treści WEBINAR.

 

Partner projektu: kwartalnik "Nowoczesne Hale"


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij