Strategia firmy Accolade skoncentrowana jest na wdrażaniu rozwiązań, które nie tylko efektywnie wspierają procesy inwestycyjne, ale i nie obciążają środowiska naturalnego.

Zgodnie w filozofią ujętą w strategii ESG firma Accolade dba również o zdrowe otoczenie parków firmy. Firma Accolade zdaje sobie sprawę z ważnej roli, jaką pszczoły odgrywają w ekosystemie, dlatego w trosce o środowisko naturalne postanowiła przyjąć sześć rodzin pszczół, które zamieszkały w biało-niebieskich ulach z logo Accolade na dachu bydgoskiej inwestycji Panattoni Park.

Pszczołami zajmują się profesjonalni pszczelarze, którzy dbają o kondycję rodziny m.in. poprzez ekologiczne zwalczanie pajęczaka Varroa Destructor oraz przygotowywanie rodziny do zimowania. Specjaliści zajmą się także zbieraniem miodu, który już na początku czerwca przeleją do kilkuset słoiczków prezentowych z logo Accolade. Pszczoły otoczone są staranną opieką, a ich ule stoją w bezpiecznym, spokojnym miejscu. Swoim pojawieniem się pszczoły powiększyły grono owadów, które Accolade zaprosiło już jakiś czas temu do zamieszkania w specjalnych budkach. Trzmiele, biedronki, motyle i jętki są naturalnymi eksterminatorami szkodników roślin. Dzikie pszczoły, w przeciwieństwie do pszczół miodnych, prowadzą samotne życie i nie produkują miodu, natomiast specjalizują się w zapylaniu kwiatów. Obecność owadów ma również pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka, więc pracownicy naszego parku mogą czerpać przyjemność z pracy w towarzystwie nie mniej pracowitych pszczół.

Według raportów ONZ w związku z globalizacją, chemizacją rolnictwa i inną działalnością człowieka liczba pszczół na świecie zmniejszyła się o 1/3. Nasza planeta to nasz dom i musimy dążyć do tego, aby zachować równowagę ekologiczną. Albert Einstein twierdził, że świat bez pszczół przetrwa 3-4 lata - bez zapylania nie będzie roślin, zwierząt, a zatem nie będzie również ludzi. Firma Accolade ma nadzieję, że jej działania przyczynią się do wzrostu świadomości i poprawy stanu środowiska naturalnego.

Patrycja Rabińska

Mariel & Haan Communications

T: 504 006 016

E: patrycja.rabinska@marielhaan.com

oraz

Ewelina Zajączkowska

Mariel & Haan Communications

T: 780 063 358

E: ewelina.zajaczkowska@marielhaan.com

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij