Ule i hotele dla owadów zainstalowane w ubiegłym roku na terenie trzech parków logistycznych SEGRO w Polsce to ekologiczna inicjatywa, która została wyróżniona wśród działań CSR zaprezentowanych w dorocznym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ule, o których mowa w raporcie, stanęły na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków, SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki oraz SEGRO Logistics Park Gliwice, a wprowadziło się do nich już ponad pół miliona pszczół. Wybór parków podyktowany był ich lokalizacją pod kątem bliskości upraw – pszczoły zapylają aż 3/4 głównych roślin uprawnych. Według wstępnych szacunków, zamieszkujące parki SEGRO pszczoły mogą produkować nawet 200 kilogramów miodu rocznie.

Inicjatywa SEGRO została doceniona przez FOB w kategorii „bioróżnorodność”, w obszarze „środowisko”. Firma SEGRO to jedyny deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych, znajdujący się w zestawieniu wszystkich praktyk zgłoszonych przez 214 firm. 

Ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest dziś, abyśmy wspólnymi siłami starali się zminimalizować skutki działalności człowieka i jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Cieszymy się, że instalacja uli, czyli jeden z wyjątkowych, ekologicznych projektów wdrożonych w parkach logistycznych SEGRO, spotkał się z wyróżnieniem i trafił do zestawienia Dobrych Praktyk 2019. Zainteresowanie tym tematem pokazuje, że z roku na rok nabiera on coraz większego znaczenia – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest to coroczny przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w Polsce.

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wynoszącym 8 mln m2 powierzchni o wartości 12,2 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone w lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.

Od 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.

Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Zaczyńska

Marketing & Communications Manager

SEGRO

+48 22 338 66 14

agnieszka.zaczynska@SEGRO.com

Izabela Świątkowska

PR Consultant

Clue PR

+48 519 383 903

izabela.swiatkowska@cluepr.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij