Firma SEGRO, deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych, udostępniła bezpłatnie 1 400 m2 przestrzeni w jednym z obiektów zlokalizowanym na terenie SEGRO Business Park Warsaw na potrzeby Fundacji WOŚP.

Fundacja WOŚP, realizując cel powołanego przez siebie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, przechowuje w magazynie SEGRO w Ożarowie sprzęt ochrony osobistej oraz elementy wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczki chirurgiczne czy przyłbice ochronne, przeznaczone dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Fundacja, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, na bieżąco realizuje dystrybucję wyposażenia do jednostek w całym kraju. SEGRO wynajęło WOŚP powierzchnię magazynową bezkosztowo, wpierając tym samym szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy polskim szpitalom i osobom zmagającym się ze skutkami pandemii.

– Pomoc niesiona lokalnym społecznościom, w których funkcjonuje SEGRO, to fundament działań naszej firmy od momentu jej powstania 100 lat temu. Pomoc ta jest szczególnie istotna w najbardziej wymagających momentach, jak ten, którego doświadczamy dziś w związku z epidemią. Jako aktywny członek tych społeczności spieszymy ze wsparciem dla wszelkich aktywności, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

– Decyzja o wynajmie magazynu na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji WOŚP, zrodziła się z chęci niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas jak najszybsze zapewnienie powierzchni magazynowej, przeznaczonej na przechowanie sprzętu, niezbędnego do walki z koronawirusem – dodaje Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO.

- W sumie do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. A to tylko jeden z produktów, które zamówiliśmy by wesprzeć walkę z koronawirusem. Są też przyłbice ochronne, zestawy ochrony biologicznej i inne elementy, które cały czas zamawiamy. Aby sprawnie dotrzeć z naszymi darami do odbiorców w całej Polsce, niezbędna jest duża i nowoczesna przestrzeń magazynowa. Bez tego trudno sobie wyobrazić logistykę naszych działań w walce z koronawirusem. Udostępniony nam bardzo nowoczesny, bardzo funkcjonalny magazyn jest więc nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

SEGRO wspiera działania charytatywne nie tylko w Polsce, ale również na poziomie całej Grupy. W trzech obiektach magazynowych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, firma zapewniła powierzchnię organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących grup społecznych. Dzięki przestrzeni udostępnionej w magazynach na terenie Acton Park Estate, Great Cambridge Estate oraz Deptford Trading Estate organizacje mogą przechowywać oraz przyjmować więcej datków żywnościowych, jak również pomagać wolontariuszom składującym żywność w sortowaniu i dostarczaniu jej lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.

O SEGRO:

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wynoszącym 8 mln m2 powierzchni o wartości 12,2 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone w lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.

Od 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.

Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Więcej informacji: www.segro.com

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Zaczyńska

Marketing & Communications Manager

SEGRO

+48 22 338 66 14

agnieszka.zaczynska@SEGRO.com

Izabela Świątkowska

PR Consultant

Clue PR

+48 519 383 903

izabela.swiatkowska@cluepr.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij