Varroc Lighting Systems, światowy lider w produkcji zewnętrznego oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego, ponownie inwestuje na polskim rynku.

Po otwarciu centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie w 2019 roku, firma otworzyła w Niemcach nowy zakład specjalizujący się w produkcji lamp przednich. Dzięki uruchomieniu fabryki w regionie powstanie ponad 350 nowych miejsc pracy.

„Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zapleczem wykwalifikowanych pracowników pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie”, powiedział Stephane Vedie, prezes i CEO Varroc Lighting Systems. 

Nowa fabryka wybudowana zgodnie z koncepcją Przemysł 4.0 spełnia najwyższe standardy w logistyce produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie. Całkowita powierzchnia zakładu wyposażonego w maszyny wtryskowe, lakiernię, napylarki do metalizowania i linie montażowe to 25 000 m kw. W nowym zakładzie będą produkowane wszelkiego typu lampy przednie, a roczna wydajność produkcyjna to 3 600 000 sztuk.

„Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby osiągnąć najwyższy poziom wydajności, pozwalając jednocześnie na elastyczność i zmienność produkcji. Połączenie najnowocześniejszych technologii z architektoniczną aranżacją przestrzeni fabrycznej to możliwość dopasowania do nowych zamówień i rosnącego potencjału całej firmy”, skomentował Kristijan Fiket, wiceprezes Europe Business Units w Varroc Lighting Systems.

Jedną z największych innowacji w nowym zakładzie jest tzw. Wirtualna Fabryka, która została opracowana przez inżynierów Varroc. Program ten pozwoli wzmocnić system komunikacji online w procesie produkcji, w czasie rzeczywistym.

Do końca roku w nowej fabryce powstanie ponad 350 nowych miejsc pracy. Poza stanowiskami produkcyjnymi firma szuka ekspertów z wyższym wykształceniem technicznym i osób, które chcą się rozwijać zawodowo w obszarze technicznym.

“Mamy przewagę wynikającą z faktu, że miasto Lublin i cały region historycznie były ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, dzięki czemu dostępne są tu wykwalifikowane i doświadczone kadry. To także świetna okazja do doskonalenia umiejętności technicznych dla potencjalnych i obecnych pracowników produkcji”, powiedziała Monika Delegos, HR Manager w Varroc Lighting Systems.

***

O VARROC LIGHTING SYSTEMS

Varroc Lighting Systems to producent i dostawca nowej generacji systemów oświetlenia zewnętrznego i elektroniki dla samochodów i jednośladów. Skoncentrowana na bezpieczeństwie, mobilności i stylu firma wprowadza na rynek motoryzacyjny najnowszą technologię bazującą na wysokojakościowych i efektywnych kosztowo rozwiązaniach. Siedziba znajduje się w Plymouth, Michigan, w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 8500 pracowników w 17 oddziałach na całym świecie, na każdym kontynencie, na którym produkowane są samochody. Varroc Lighting Systems jest jedną z głównych spółek Grupy Varroc.  

Więcej informacji na stronie www.varroclighting.com.

 

Kontakt dla mediów:

Alena Hegnerová

Telefon: +420 606 034 023

E-mail: AHEGNERO@varroclighting.com

 

Joanna Kuźma (Ogilvy)

Telefon: +48 502 093 511

Email: joanna.kuzma@ogilvy.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij