Savills Investment Management (SIM), działający w imieniu inwestora z Azji, sfinalizował zakup pięciu parków logistycznych o łącznej powierzchni ok. 280 000 m kw., których deweloperem jest firma Panattoni Europe.

Firma Savills Polska doradzała SIM w debiucie azjatyckiego funduszu na polskim rynku.

Przedmiotem transakcji były parki magazynowe: Panattoni Park Poznan IV (ok. 86 500 m kw.), Panattoni Park Szczecin II (ok. 70 000 m kw.), Panattoni Park Warsaw North (ok. 54 000 m kw.), Panattoni Park Warsaw South (ok. 38 000 m kw.) i Panattoni Park Ruda Śląska I (ok. 33 500 m kw.). Deweloperem wszystkich nieruchomości jest firma Panattoni Europe, jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowych i przemysłowych w Europie.

Swoją pierwszą transakcję na polskim rynku azjatycki fundusz przeprowadził za pośrednictwem Savills Investment Management, międzynarodowego menadżera inwestycyjnego działającego na rynku nieruchomości. Wartość portfela aktywów należących do SIM zlokalizowanych w Polsce wynosi ponad 1,3 miliarda euro. Firma jest niezależną spółką grupy Savills. W transakcji SIM wspierała firma Savills Polska, polski oddział międzynarodowego doradcy na rynku nieruchomości.

Zgodnie z danymi Savills, międzynarodowi inwestorzy wykazują się bardzo dużą aktywnością na polskim rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych, na którym w 2018 i 2019 roku odnotowano rekordowe wartości transakcji inwestycyjnych przekraczające każdorazowo 1,5 miliarda euro.

John Palmer, dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Savills Polska, powiedział: „Polska to obowiązkowa lokalizacja dla międzynarodowych inwestorów, a sektor logistyczny znajduje się w centrum ich zainteresowania. Najlepsze aktywa magazynowe oferują bezpieczny i stabilny dochód przyciągając kapitał z całego świata, w tym nowe fundusze z Azji, które do tej pory nie były aktywne na polskim rynku”.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij