Na placu budowy czas niezaprzeczalnie stanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy z założonych zobowiązań.

Przekroczenie ustalonej daty zakończenia prac łączy się z kosztownymi karami nakładanymi na niewywiązującą się z umowy firmę wykonawczą.

Na każdym placu budowy mogą pojawić się nieprzewidywane dotąd sytuacje, które czasami mają katastrofalny skutek znacznie opóźniając termin zakończenia projektu. Warto w takich sytuacjach współpracować z najbardziej doświadczonymi kontrahentami i ze spokojem pokonywać przeciwności. Co zatem wpływa na wydłużenie pracy fachowców i jak zmniejszyć ryzyko niepowodzenia? 

Innowacyjne planowanie

Nie da się ukryć, że odpowiednio zaplanowana praca i przewidywanie następowania kolejnych etapów prac stanowi podstawę przy budowie gmachów i konstrukcji. W dzisiejszych czasach technologia wychodzi naprzeciw oferując spektrum możliwości ułatwiających dokładne kalkulacje projektów. Jednym z takich rozwiązań jest program ProPlan stworzony przez markę Protan – producenta membran PVC do hydroizolacji dachów. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest zoptymalizowanie zużycia materiałów potrzebnych do wykonanie pokrycia dachowego oraz dobranie najlepszego systemu mocowania. Wówczas oszczędności można szukać zarówno w kosztach samej inwestycji, kosztach logistyki, jak i w terminie zakończenia projektu. Platforma Proplan ułatwia obliczenia i porównuje różne systemy montażu. Za jej sprawą ilość wykonywanych zgrzewów może zostań obniżona do nawet 64%, co stanowi niebagatelną oszczędność czasu pracy dekarzy, a tym samym całego przedsięwzięcia.

Niesprzyjająca pogoda 

Jednym z głównych problemów pojawiających się w trakcie montażu różnorodnych elementów konstrukcyjnych jest czynnik pogodowy i panująca temperatura. Nie da się ukryć, że porywisty wiatr oraz obfita ulewa zwiększa ryzyko występowania wypadków na placu budowy, nie tylko utrudniając a niekiedy wręcz uniemożliwiając prowadzenie czynności instalacyjnych. Niska temperatura  to również częsta przeszkoda napotykana np. przy montażu hydroizolacji na dachu płaskimi. Temperatura spadająca poniżej 0 w skali Celsjusza sprawia, że niektóre materiały gwałtownie kurcząc i ponownie rozkurczając się, mogą zostać uszkodzone i stać się niezdatne do użytku. W takim wypadku warto postawić na sprawdzone produkty od producenta wyspecjalizowanego w wytwarzaniu elementów odpornych na warunki pogodowe. – W przypadku montażu membran PVC nie ma obaw oraz żadnych przeciwskazań do tego, aby prace odbywały się w rekordowo niskich temperaturach  -30 stopni Celsjusza. Wieloletnie doświadczenie w montażu membran w północnych rejonach Skandynawii jest tego doskonałym potwierdzeniem – wyjaśnia Jerzy Kosior, Doradca Techniczny, Protan Polska.

Wszystko na czas 

Logistyka i dostarczanie materiałów przez wykonawców to klucz do sprawnego zarządzania placem budowy. Drobne opóźnienia potrafią mieć katastrofalne skutki i rzutować na dalszą cześć pracy. Niedostarczenie w określonym czasie materiałów wstrzymuje często cały projekt generując ogromne opóźnienia. Dlatego tak ważny jest nieprzerwany kontakt z dostawcą dostępnym 24 godziny na dobę. – Jako w pełni odpowiedzialna firma służymy swoją wiedzą i doświadczeniem całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Nasi eksperci dostępni są pod telefonem w każdej sprawie niecierpiącej zwłoki – mówi Michał Miąsek Dyrektor Zarządzający Protan Polska. Zarządzanie pracą na skomplikowanym placu budowy to nie lada wyzwanie. Warto więc ograniczyć ryzyko niepowodzeń i wybrać pewnego partnera, nie martwiąc się o wystąpienie niespodziewanych przeszkód.

Za kontakty z mediami odpowiada:

BANDERA design. strategy. PR

Melania Wojas

Media Relations Manager

Tel. 537 336 447

melania.wojas@redpen.pl

 

Anna Górecka

PR & Account Executive

Tel. (22) 781 40 51

Tel. 733 947 019 

anna.gorecka@bandera.pl

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij