Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, firma zarządzająca Katowice Airport, w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, wybrało firmę PROMUS Ruda Śląska na wykonawcę rozbudowy terminalu B lotniska w Pyrzowicach.

PROMUS Ruda Śląska wykona prace, dzięki którym powierzchnia użytkowa obiektu wzrośnie o 40%, a jego kubatura o 35%. W ramach projektu przeprowadzona zostanie także kompleksowa wymiana i przebudowa wnętrza terminalu. Realizacja tej inwestycji zwiększy przepustowość infrastruktury terminalowej Katowice Airport z 6 mln do 8 mln pasażerów rocznie.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk w Polsce. W 2018 roku obsłużono tu 4,84 mln podróżnych. Pyrzowice są krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i największym regionalnych portem lotniczym w Polsce pod kątem przewozów cargo.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij