W Bydgoszczy rozpoczęła się budowa Modułów Magazynowo Produkcyjnych (MMP). Inwestycję tę dla Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. realizuje generalny wykonawca – firma W.P.I.P. z Poznania.

W ramach podpisanej umowy do końca br. ma powstać budynek klasy A, składający się 19 modułów o łącznej powierzchni 11 tys. m kw. wraz z całą infrastrukturą zewnętrzną.

Powstający w ramach inwestycji obiekt zaplanowano w konstrukcji żelbetowo-stalowej. Budynek docelowo będzie mieć 11.000 m kw. powierzchni, 10 m wysokości i podział na 19 modułów. Każdy z nich będzie składać się z 530 m kw. powierzchni magazynowej oraz 85 mkw. biurowo-socjalnej. Część socjalna będzie wykończona pod klucz, a nad biurem znajdzie się dodatkowa antresola, do wykorzystania zależnie od potrzeb użytkowników.

Dodatkowo na terenie inwestycji zrealizowana zostanie pełna infrastruktura techniczna, obszerne place manewrowe oraz miejsca parkingowe o powierzchni 30.000 m kw. Dzięki temu do każdego modułu przynależeć będą trzy miejsca parkingowe.  

Ukończenie MMP w Bydgoszczy planowanie jest na końcówkę tego roku. Kolejne tego typu obiekty mają powstać w Kajetanach pod Warszawą, Poznaniu oraz Gdańsku.

___________________________________________________________________________________________

W.P.I.P. jest dynamicznie rozwijającym się rodzinnym przedsiębiorstwem zajmującym się projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów budowlanych, w tym typu smart building. W portfolio realizacji firma posiada: zakłady produkcyjne, magazyny, centra dystrybucyjne, handlowe, logistyczne, chłodnie, laboratoria, a także budynki biurowe. Dotychczas wybudowała ponad 300 obiektów o powierzchni blisko 1 200 000 m kw. W.P.I.P. znane jest na rynku m.in. z takich inwestycji, jak budowa największej w Polsce fabryki opakowań kartonowych dla branży spożywczej (Karton-Pak), największego automatycznego magazynu obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej (CCC) czy największej w Europie fabryki katalizatorów samochodowych (BASF). Firma posiada własną Pracownię Projektową oraz Dział Badań i Rozwoju. W rankingu Gazele Biznesu 2018 uplasowała się na 7. miejscu w Wielkopolsce i na 22. w Polsce. Więcej: www.wpip.pl

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. Od 2010 roku działa na rynku deweloperskim, specjalizując się w budowie na sprzedaż lub wynajem nowoczesnych powierzchni magazynowych, produkcyjnych oraz infrastruktury lotniskowej. Swoje parki magazynowe Grupa posiada m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Tarnowie Podgórnym, Teresinie, Rzepinie i Kajetanach. Więcej: www.waimeaholding.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij