Panattoni Europe trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu Top Property Developers magazynu PropertyEU. W latach 2016-2018 firma dostarczyła 5,3 mln m kw. powierzchni przemysłowej. Aż 35 proc. to realizacje dla sektora e-commerce!

Panattoni Europe rozbija bank i ucieka konkurencji. Europejski oddział Panattoni Development Company, trzeci raz z rzędu otrzymał tytuł Top Property Developer w rankingu PropertyEU! Co roku magazyn publikuje klasyfikację 10 największych deweloperów, która powstaje w oparciu o ilość dostarczonej na rynek powierzchni. Tegoroczne zestawienie obejmuje lata 2016-2018, a Panattoni uznany został za największego dewelopera w Europie. W ciągu ostatnich trzech lat firma zrealizowała w Polsce, w Czechach, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii projekty o łącznej powierzchni 5,3 mln m kw. Aż 35 proc. stanowią projekty adresowane i wybierane przez sektor e-commerce, zaś 25 proc. to wysoce zaawansowane obiekty produkcyjne.

Otrzymanie tytułu Top Property Developer 2019 komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe: „Panattoni Europe przekracza przyjęte granice od lat, bijąc rynkowe rekordy zarówno ze względu na wielkości realizowanych obiektów, jak i wprowadzanych ofert. Od lat pokazujemy, że Polska jest godnym zaufania partnerem czołowych gospodarek świata, dostosowując realizowane obiekty do koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0) i niesionymi przez nią zmianami z wykorzystaniem automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych” i dodaje: „Nie inaczej jest w przypadku branży e-commerce, gdzie również jako deweloper jesteśmy liderem i naszym obowiązkiem jest wyprzedzać potrzeby rynku. A w przypadku sprzedaży internetowej są one ogromne. Szacuje się, że jego wartość na świecie osiągnie w tym roku 3,45 biliona USD, co będzie stanowić 13 proc. handlu detalicznego. Jednak do 2040 r., aż 95 proc. handlu w ogóle będzie odbywać się przez Internet! A Panattoni Europe jest gotowa wesprzeć/poprowadzić tę zakupową rewolucję”.

Panattoni Europe specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych obiektów dedykowanych firmom działającym m.in. w branży e-commerce. Należą do nich zarówno szyte na miarę tzw. big boxy liczące powyżej 161 tys. m kw., w których wykorzystywana jest robotyka i automatyka, jak i powierzchnie magazynowe dostosowane do procesów logistyki e-handlu w ramach własnych parków. Rozwijany przez dewelopera koncept City Logistics Parks jest naturalnym i niezbędnym krokiem dostosowującym rynek obiektów przemysłowych do oczekiwań klientów i ich konsumentów.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech 7,5 miliona m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu i w Niemczech.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij