L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m2 w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech.

Obiekt przeznaczony dla nowego najemcy zostanie wyposażony w wiele nowoczesnych funkcjonalności, będzie posiadał m.in. w pełni zautomatyzowaną część magazynową, nowoczesne biura i powierzchnię socjalną oferującą elastyczne udogodnienia dla pracowników, w tym kantynę i przedszkole.

Umowa najmu z L-SHOP-TEAM jest znaczącą transakcją dla MLP Group zawartą w ramach długoterminowej ekspansji na rynku niemieckim i austriackim. Lider niemieckiej branży tekstylnej podpisał z MLP Group umowę dotyczącą najmu 56,5 tys. m2 nowej powierzchni w parku logistycznym MLP Unna. Z tego blisko 52 tys. m2 przeznaczone będzie na cele magazynowe. W ramach tej powierzchni powstanie m.in. w pełni zautomatyzowany magazyn liczący około 12 tys. m2.

Agencja Brockhoff Immobilien doradzała przy transakcji.

Inwestycja będzie również posiadać rozbudowaną część socjalno-biurową. W ramach około 3 tys. m2 zaplanowano m.in. nowoczesną i elastyczną powierzchnie biurową, kantynę oraz przedszkole.

W ramach inwestycji przygotowany zostanie parking na około 220 samochodów. Park logistyczny znajduje się w pobliżu  lotniska w Dortmundzie (ok. 10 km) i jest bezpośrednio widoczny z autostrady A44.

„Współpraca z L-SHOP-TEAM jest dla nas priorytetowym projektem, którego realizacja potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. Zawarta umowa świadczy również o uznaniu naszych partnerów biznesowych, którzy widzą MLP Group jako solidnego i niezawodnego dewelopera, dostarczającego rozwiązania szyte na miarę” - Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

 „Nasza strategia zorientowana jest na intensyfikację ekspansji na rynku niemieckim, który jest dla nas kluczowy, a ostatnie podpisane transakcje są tego doskonałym potwierdzeniem” – dodał Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.

L-SHOP-TEAM posiada imponującą ofertę tekstyliów reklamowych, sportowych, biznesowych i roboczych. Wśród klientów firmy znajdują się sprzedawcy detaliczni, a także drukarnie tekstyliów i hafciarnie. W portfelu ma 105 znanych marek tekstylnych oraz ponad 5.900 artykułów. W Niemczech zajmuje wiodącą pozycję w branży. L-SHOP-TEAM to firma rodzinna, obecna na rynku do 38 lat,  bardzo dbająca o jak najlepsze relacje z pracownikami.

"Nasza dotychczasowa siedziba główna i centrum logistyczne znajdują się w Dortmundzie. Niełatwo było znaleźć odpowiednią lokalizację o powierzchni ponad 100.000 m2, która również odpowiadałaby naszym założeniom finansowym. Jednak jeszcze ważniejsza jest bliskość Dortmundu, bo dzięki niej przeniesienie centrum logistycznego nie osłabi silnych więzów pomiędzy L-SHOP-TEAM, a pracownikami. A to właśnie oni stoją za sukcesem naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnej współpracy z firmą MLP Group, która dostosowała ofertę do naszych indywidualnych potrzeb"- wyjaśnia Jörg Bittorf, dyrektor zarządzający L-SHOP-TEAM GmbH.

MLP  Unna jest  parkiem  logistycznym położonym na działce o powierzchni 12,5 ha. Centrum logistyczne znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w obszarze metropolitarnym Zagłębia Ruhry, który jest jednym z największych rynków logistycznych w Europie.

„W ramach naszej ekspansji na rynku niemieckim koncentrujemy się na kluczowych regionach.  Kolejne projekty przygotowujemy w rejonie Berlina, regionu Ruhry i Renu oraz Monachium. Jesteśmy przekonani, że umowa z L-SHOP TEAM jest pierwszą z wielu udanych transakcji w nadchodzących latach, która wzmacnia naszą pozycję na rynku niemieckim – podkreślił Patrick Kurowski.

***

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym. W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług, wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych oraz stosowanie rozwiązania typu built-to-suit.

Spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, posiada portfel nieruchomości o łącznej powierzchni najmu ponad 1 mln m². Za pośrednictwem biur w Warszawie, Katowicach, Monachium, Düsseldorfie i Bukareszcie oferuje indywidualne rozwiązania w zakresie nieruchomości dla klientów i najemców z branż logistycznej, handlu detalicznego, handlu elektronicznego, produkcji i motoryzacji.

Grupa prowadzi dwanaście operacyjnych parków przemysłowych w Polsce i posiada jeden park w budowie (w Bukareszcie). Uruchomienie i rozbudowa parku logistycznego MLP Unna na powierzchni 12,5 hektarów stanowi istotny etap w procesie realizacji planu rozwoju działalności Grupy w Niemczech. Kolejne projekty, które obecnie są w fazie planowania, będą zlokalizowane w rejonie Berlina, Zagłębia Ruhry, Nadrenii w okolicach Mönchengladbach oraz w regionie metropolitalnym Monachium.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij