Firma Jungheinrich zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie IFOY (International Forklift Truck of the Year) w kategorii „Wózek Magazynowy”. Wyróżniony został model do wysokiego składowania ETV 216i z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Wręczenie tegorocznych nagród IFOY odbyło się 26 kwietnia w Wiedniu. Spośród 15 nominowanych rozwiązań i urządzeń, 29 niezależnych jurorów wybrało zwycięzców w sześciu kategoriach. Trofeum za najbardziej innowacyjny wózek widłowy otrzymała firma Jungheinrich za model ETV 216i. Jury konkursu argumentując przyznanie nagrody, doceniło „wyjątkowe korzyści dla klienta”, jakie niesie ze sobą praca z tym urządzeniem. Wpływ na taką decyzję miał fakt, że jest to pierwszy na świecie wózek wysokiego składowania z w pełni zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że ETV 216i ma liczne zalety. Zwarta konstrukcja zapewnia większą zwrotność pojazdu. Dzięki temu operator ma znacznie większą swobodę ruchów i lepszą widoczność swojego otoczenia. To przekłada się na sprawną obsługę maszyny, co podnosi poziom bezpieczeństwa w magazynie. W porównaniu z konwencjonalnymi wózkami wysokiego składowania, ETV 216i wpływa na znaczny wzrost efektywności pracy. Wykorzystując dodatkowy przeciwciężar w wózku, Jungheinrich zdołał przesunąć środek ciężkości wózka do tyłu, zyskując większą wydajność. ETV 216i może podnieść na wysokość 9 metrów nominalny ładunek o wadze 1,6 tony – to o 230 kilogramów więcej niż w porównywalnych modelach. Ponadto, prędkość podnoszenia z ładunkiem wzrosła aż o 23 procent. To wyjątkowe wyróżnienie w imieniu firmy Jungheinrich odbierał Christian Erlach, członek zarządu Jungheinrich AG. Miał on zaszczyt przyjąć je z rąk Andreasa Scheuera, ministra transportu. Dziękując za otrzymaną nagrodę, Christian Erlach powiedział: „Jesteśmy pierwszym producentem w branży intralogistycznej, który konsekwentnie rozwija technologię litowo-jonową w swoich wózkach widłowych. Korzyści wynikające z zastosowania tej technologii są wykorzystywane już na etapie projektowania naszych maszyn. To sprawiło, że zintegrowaliśmy akumulator li-ion z pojazdem, czyniąc z ETV 216i najbardziej kompaktowym i wydajnym urządzeniem w swojej klasie. Kupując ten model, klienci Jungheinrich zyskują lepszą ergonomię pracy, wyjątkową zwrotność maszyny i większą efektywność wykonywanych zadań. W przyszłości, podczas projektowania kolejnych modeli, będziemy dalej korzystać z technologii litowo-jonowej”.

Nagrody IFOY

Nagroda IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) przyznawana jest firmom za najbardziej ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania i jest uznawana za najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie intralogistyki. Zwycięzcy są wybierani co roku przez niezależne Jury, składające się z czołowych międzynarodowych dziennikarzy branżowych. Jungheinrich jest obecnie niekwestionowanym liderem laureatów IFOY – zdobywając łącznie 10 nagród od 2003 roku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij