Panattoni Europe rozpoczął budowę Panattoni Park Warsaw South Janki. Centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni 70 500 m kw. ma już pierwszego najemcę – ROHLIG SUUS Logistics, który zajmie 48 500 tys. m kw.

Park będzie oferował również moduły typu Small Business Units o minimalnej powierzchni 900 m kw. Planowana finalizacja inwestycji przypada na IV kwartał 2019 r.

Panattoni Europe rozbudowuje portfolio centrów dystrybucyjnych na rynku warszawskim. Deweloper posiada w regionie już blisko pół miliona m kw. w ramach siedmiu centrów dystrybucyjnych, a teraz ogłasza start budowy Panattoni Park Warsaw South Janki. Nowa inwestycja o planowanej powierzchni 70 500 m kw. to dwa budynki (ok. 55 000 m kw. i 20 000 m kw.), z czego pierwszy wynajęty został przez ROHLIG SUUS Logistics. Firma zajmie 48 500 tys. m kw. (i jest to jedna z największych powierzchni na rynku, wynajęta przez operatora logistycznego w ramach jednego obiektu). Panattoni Park Warsaw South Janki to również moduły typu Small Business Units o minimalnym metrażu 900 m kw., które wraz z obiektem dla ROHLIG SUUS Logistics zostaną dostarczone na rynek w IV kwartale br. Dzięki rozpoczętej realizacji, Panattoni Europe może pochwalić się 127 500 m kw. w budowie w Warszawie i okolicach.

ROHLIG SUUS Logistics w Panattoni Park Warsaw South Janki. Na wynajęte przez operatora logistycznego 48 500 m kw. składać się będzie 36 tys. m kw. magazynu wysokiego składowania oraz 10 tys. m kw. terminala przeładunkowego typu cross-dock. Ten unikalny układ projektu – obu stref „pod jednym dachem” – pozwoli na ograniczenie liczby operacji handlingowych, co przełoży się na efektywność pracy, bezpieczeństwo przesyłek i skrócenie czasu realizacji zleceń w stolicy i regionie Mazowsza. Biura zostaną rozlokowane na powierzchni 2,5 tys. m kw. Cały obiekt dla ROHLIG SUUS Logistics wyposażony zostanie w nowoczesne technologie w zakresie zarządzania budynkiem m.in. w inteligentny system do automatycznej kontroli dachów płaskich. Dzięki niemu będzie możliwy stały monitoring dachu, rejestrowanie zmiennych, a także ich analiza – również prognozowanej pogody. To wszystko przełoży się na zoptymalizowanie kosztów wynikających z utrzymania obiektu, a także pozwoli odpowiednio wcześniej reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Panattoni Park Warsaw South Janki to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane tuż przy Węźle Janki, który łączy drogę ekspresową S8 z DK7, a także nieopodal S2, wchodzącej w skład Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to jedno z najważniejszych punktów transportowych regionu warszawskiego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij