W Polskim Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" przez kilka pierwszych miesięcy 2019 roku wiele się działo! Zachęcamy do zapoznania się z działaniami Związku.

Konferencja "Aktualne uwarunkowania prawne, normowe i technologiczne dla producentów wyrobów budowlanych", 9-11 stycznia, Bukowina Tarzańska

Przedstawiciel „SIPUR” uczestniczył w kolejnej edycji konferencji, której organizatorem był tradycyjnie Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie. Spotkanie profesjonalistów umożliwiło dyskusję pomiędzy przedstawicielami przemysłu, nauki oraz Nadzoru Budowlanego. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad stu uczestników. 

Targi Budowlane "BUDMA", 12-15 luty 2019, Poznań

Stoisko "SIPUR" było tradycyjnie zlokalizowane w pawilonie Budownictwo Energooszczędne. Oferowane przez firmy członkowskie wyroby i technologie pozwalają na znaczące obniżenie zużycia energii w budynkach, w których zastosowano izolacje techniczne z poliuretanu, natrysk pianki in-situ lub płyty izolacyjne PIR/PUR. Już teraz zapraszamy na kolejną BUDMĘ w roku 2020!

TARGI 4INSULATION, 27-28 luty 2019, Kielce

Związek „SIPUR” uczestniczył w IV Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Tym razem impreza odbyła się na terenie Targów Kielce S.A., które są uważane za drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z Państwem przy okazji edycji tych ważnych dla branży targów !

Nowi członkowie "SIPUR"

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego w Krakowie członkowie „SIPUR” podjęli decyzję o przyjęciu do Związku od dnia 1 stycznia 2019  trzech nowych  firm:

  • Borsodchem Zrt, która jest wiodącym producentem MDI, TDI, żywic PVC oraz innych surowców i produktów chemicznych. Od roku 2011 firma BorsodChem jest członkiem Grupy Wanhua,
  • Momentive Performance Materials (Suisse) S.a.r.l Sp. z o.o. Oddział w Polsce, która dostarcza i wytwarza dodatki chemiczne służące m.in. do produkcji poliuretanu,
  • Soprema Polska Sp. z o.o., która oferuje rozwiązana związane z uszczelnianiem, izolacją cieplną, pokryciami dachowymi i dźwiękoszczelnymi płytami podkładowymi. Należy do niezależnej grupy rodzinnej Soprema, której początki sięgają  roku 1908.

Prezentacje o charakterze edukacyjnym dla obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej

W pierwszym kwartale 2019 roku „SIPUR” kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Podczas prezentacji zatytułowanych „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” omówiono różne technologie wytwarzania poliuretanu, jego budowę i rodzaje, a także parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij