Systemy kontroli wjazdu, nowa generacja napędów przemysłowych i inteligentne rozwiązania w urządzeniach dla przemysłu i logistyki - takie między innymi nowości pokazała firma Hörmann na targach BAU 2019.

W sumie na powierzchni 1600 m² producent zaprezentował blisko 100 nowości. Pierwsze pojawią się na polskim rynku już w marcu, inne w ciągu najbliższego roku.

Systemy kontroli wjazdu

Na targach BAU 2019 Hörmann pokazał nową grupę specjalistycznych produktów z zakresu systemów kontroli wjazdu – systemy parkingowe. W wydzielonej części stoiska zobaczyć można było bogatą ofertę urządzeń, a także przekonać się jak prosta i komfortowa jest ich obsługa. Pokazano szlabany wraz z nowoczesną techniką dostępu oraz systemy kasowe. Zaprezentowano też różnej wielkości słupki hydrauliczne, elektromechaniczne, zapory drogowe, a także słupki z płaskim fundamentem - do zastosowania w miejscach, w których nie można wykonać głębokiego fundamentu. Wśród wielu różnych rozwiązań obejrzeć można było również słupki High Security Line służące do zabezpieczania stref najwyższego ryzyka.

Smart Control  

Zwiedzający mieli też okazję zobaczyć jak działają niezwykle szybkie napędy nowej generacji do segmentowych bram przemysłowych. Pracujący z maks. prędkością 1 m/s nowy napęd WA 500 FU będzie współpracował z nowoczesnym sterowaniem 560. Dzięki zintegrowanemu odbiornikowi Bluetooth BlueControl konfiguracja, obsługa i diagnostyka bramy będą możliwe za pomocą urządzenia mobilnego np. smartfona lub tabletu. Ukryta w tym sterowaniu karta SIM wraz z systemem SmartControl z dostępem Online przez GSM sprawią, że wszystkie informacje o bramie, wszelkich jej usterkach czy awariach, automatycznie docierać będą do centrum serwisowego. Użytkownik nie będzie musiał nawet zgłaszać tych uszkodzeń, a serwisant zdalnie ustali jakie działania muszą zostać podjęte i bardzo szybko zareaguje.  

Nowa brama szybkobieżna

System SmartControl pozwalający na ciągłą zdalną kontrolę stanu urządzeń i optymalizację wszelkich prac serwisowych zastosowany też został w prezentowanej na stoisku firmy Hörmann nowej spiralnej bramie szybkobieżnej HS 5012 PU 42 S. Ta brama, dzięki wyjątkowo wąskim prowadnicom, nie wymaga wiele miejsca na zamontowanie. W jej konstrukcji  wyeliminowano również sprężyny, dzięki czemu inwestor oszczędza na kosztach eksploatacji. Brama o maks. wymiarach 5 x 5 m otwierać się może z maks. prędkością 1,2 m/s.

Rozwiązania dla centrów handlowych

Na targach BAU 2019 premierę też miało nowe zamknięcie ShopRoller SR 65. Ta bardzo lekko zamykająca się przegroda, dostępna także z wyposażeniem przeciwwłamaniowym RC 2 i RC 3, skonstruowana została jako zamknięcie sklepów w centrach handlowych. Co istotne - przegrodę będzie można montować także
w otworze. Producent zaprezentował trzy możliwe do wyboru rodzaje płaszcza.

Na stoisku Hörmann zobaczyć też można było wiele innych nowych rozwiązań, jak np. kurtyny przeciwpożarowe czy zmodernizowane systemy przeładunkowe.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij