W październiku 2018 roku opublikowano 427 wyników postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 2,5 mld zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska; magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

W relacji miesięcznej - względem września – ilość pozytywnie rozstrzygniętych postępowań przetargowych (zakończonych wybraniem wykonawcy zamówienia) wzrosła o 30,1 %. Wzrosła również łączna kwota wszystkich rozstrzygniętych zamówień. W poprzednim miesiącu wynosiła ona nieco ponad 1,3 mld zł, obecnie jest to 2,5 mld.

Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie było to 72 wyniki. Mazowieckie jest również województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę. Suma wszystkich podpisanych kontraktów w tym regionie wyniosła ponad 446,7 mln zł.

Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik w wrześniu opublikował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dotyczył „Budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (Szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem”. Wartość przetargu wyniosła 309 534 630,32 zł. Zwycięzcą została firma Warbud S.A.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij