Prologis, Inc. poinformował o rozpoczęciu budowy nowej hali o powierzchni 16 700 metrów kwadratowych w ramach istniejącego parku logistycznego Prologis Park Wrocław V.

Firma podpisała już pierwszą umowę najmu 6 000 metrów kwadratowych w nowo powstającym budynku z operatorem logistycznym dla branży lotniczej.

„Konsekwentnie realizujemy inwestycje w najważniejszych ośrodkach gospodarczych w Polsce, wiedząc, jak ważna dla naszych klientów jest optymalizacja łańcuchów dostaw. Z przeszło 1,8 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowych, Wrocław – obok Warszawy, Śląska, Polski Centralnej czy Poznania – niewątpliwie należy do najbardziej pożądanych lokalizacji w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce rodzimego rynku nieruchomości logistycznych” – powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager, Prologis w Polsce. „Jesteśmy dumni z tego, że oprócz najwyższej jakości produktu, możemy oferować naszym klientom profesjonalną obsługę i nowoczesne rozwiązania pozwalające obniżać koszty operacyjne, stając się atrakcyjnym partnerem dla klientów z różnych branż – od produkcji lekkiej, przez farmację, e-commerce, aż po logistykę i lotnictwo.”

Budynek powstaje w ramach istniejącego centrum przemysłowo-dystrybucyjnego Prologis Park Wrocław V o powierzchni to 156 000 metrów kwadratowych, z potencjałem rozbudowy o kolejne 102 000 metrów kwadratowych. Podobnie jak wszystkie pozostałe obiekty Prologis, nowo powstający budynek zrealizowany jest w bardzo wysokim standardzie oraz w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Inwestycję zaprojektowano z myślą o elastycznym dostosowaniu powierzchni – między innymi umożliwiając klientom wygospodarowanie biura. W budynku wdrożono też rozwiązania usprawniające działania operacyjne – między innymi zwiększone pole załadunkowe i rozładunkowe o głębokości 24 metrów oraz zwiększono ilość miejsc parkingowych. Ponadto, w budynku podwyższono odporność ogniową do ponad 4 000 MJ. Uwzględniono też instalacje pozwalające zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – obniżyć koszty, jak na przykład oświetlenie LED i zwiększone doświetlenie naturalne, a także nowoczesne narzędzia zarządzania online, czyli system smart meteringu oraz platformę Singu FM.

W transakcji pośredniczyła firma Knight Frank.

Dzięki lokalizacji tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w bliskiej odległości od Węzła Bielańskiego, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8 Prologis Park Wrocław V jest doskonale skomunikowany ze stolicą Dolnego Śląska, jak również umożliwia efektywną dystrybucję na terenie kraju i państw sąsiadujących, odpowiadając na potrzeby międzynarodowych dostawców.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij