W artykule przedstawiono zastosowanie wózków widłowych w logistycznych systemach magazynowych. Przedstawiono ich podział oraz tendencje rozwojowe.

Scharakteryzowano zadania stawiane przed tego rodzaju maszynami oraz zagadnienia związane z planowaniem ich tras transportowych w zależności od technologii tworzenia zleceń transportowych i planu rozmieszczenia. Dla przykładowego wózka widłowego zaprezentowano wykres przejazdu minimalno-czasowego, dającego takie podstawowe informacje jak czas i energia zużyta przez wózek w funkcji drogi, które mogą stanowić dobre narzędzie w harmonogramowaniu. Końcową część poświęcono zagadnieniu eksploatacji wózków widłowych w nowoczesnych halach magazynowych.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij