Szkło jako niezwykle plastyczny i inspirujący materiał będzie tematem przewodnim zbliżających się w Poznaniu targów Glass. Nie zabraknie ekspozycji wiodących firm z branży przemysłu szklarskiego jak i pokazów nowoczesnego rzemiosła.

Niezależnie od stylu wnętrza, szkło pozwala optymalnie wykorzystać jego walory. Podczas rozpoczynających się 14 listopada w Poznaniu targów Glass w specjalnie wydzielonej strefie będzie można podziwiać profesjonalistów. Zaprezentują różne techniki zdobienia szkła takie jak: fusing, piaskowanie czy malowanie natryskowe. Nie lada gratką będą pokazy powstawania witraży przestrzennych i żywicznych.

Liderzy branży

Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Co roku udział w targach biorą liderzy branży, prezentując swoje produkty i najnowsze rozwiązania. CDA POLSKA, GLASS – SERWIS, GLASSLIFT, MEKANIKA, MC DIAM – takich m.in. wiodących firm nie zabraknie na targach Glass. Dla wystawców to okazja do prezentacji maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego. Nie zabraknie najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze. Z kolei zwiedzający mogą uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach.

- Od dłuższego czasu obserwujemy stały rozwój branży szklarskiej w Polsce, co odzwierciedlają targi Glass. Przemysł szklarski dzisiaj należy do dziedzin bardzo opłacalnych. Rentowność od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie 8,7 %. Nowe trendy w architekturze i budownictwie także pokazują szeroki wachlarz możliwości wykorzystania szkła. To materiał nie tylko ekologiczny, ale też plastyczny, pozwalający uzyskać wyjątkowe efekty designerskie – mówi Matusz Szymczak, dyrektor targów Glass.

Międzynarodowa misja na targach Glass

Targi GLASS odbędą się w Poznaniu w dniach 14-17 listopada 2018, a towarzyszyć im będą targi branży kamieniarskiej STONE. Na zaproszenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz MTP na Glass i Stone 2018 przyjedzie międzynarodowe grono przedsiębiorców i dziennikarzy. To ważny punkt realizowanej misji gospodarczej.Jej uczestnikami będą przedsiębiorcy reprezentujący rynki Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, ZEA, Turcji oraz Azerbejdżanu. Ostatnią edycję targów Glass i odbywających się w tym samym czasie targów Stone odwiedziło ponad 5000 profesjonalistów z całego świata.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij