Paroc wychodzi z kolejną inicjatywą, aby projektantom i inżynierom instalacji pracowało się lepiej. Na stronie producenta dostępna jest już najnowsza aktualizacja programu PAROC® Calculus w wersji online.

Dzięki dodanym funkcjom oraz uproszczonemu interfejsowi użytkownika, znana i ceniona wśród fachowców aplikacja umożliwia jeszcze bardziej szczegółowe obliczenia parametrów izolacji technicznych, przy jeszcze mniejszym nakładzie pracy.

Program PAROC® Calculus umożliwia zaprojektowanie energooszczędnych oraz ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań izolacyjnych dla zróżnicowanych zastosowań w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także instalacjach przemysłowych. Zakres zastosowań aplikacji obejmuje powierzchnie płaskie, rurociągi, kanały wentylacyjne, jak również zbiorniki powszechnie wykorzystywane w procesach przemysłowych.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania, oprócz kluczowych parametrów eksploatacyjnych instalacji, umożliwia również obliczanie strat cieplnych z zaworów i kołnierzy – zarówno tych izolowanych, jak i niezaizolowanych, które zwykle odpowiadają za znaczne ubytki energetyczne. Od teraz, w ramach kalkulacji projektanci mogą także wziąć poprawkę na potencjalne straty ciepła wynikające z mostków termicznych, jakie tworzą się w obrębie rurociągów oraz ciągów podwieszanych.

Prosto i profesjonalnie

Bazując na normie PN-EN ISO 12241 Izolacja cieplna wyposażenia budynków i instalacji przemysłowych – Zasady obliczania, program pozwala m.in. określić wielkość strat ciepła z układu, temperaturę powierzchni, spadek temperatury czy punkt rosy w rurach, ciągach wentylacyjnych, zbiornikach przemysłowych, zaworach i kołnierzach. Narzędzie umożliwia przy tym łatwe wprowadzanie średnic rur i wymiarów ciągów za sprawą gotowych rozwiązań i elementów.

Warto podkreślić, iż dostępne na rynku programy obliczeniowe często oferują swego rodzaju balans pomiędzy maksymalną złożonością projektu, a prostą i intuicyjną obsługą. Użytkownicy programu PAROC® Calculus nie muszą jednak iść na żadne kompromisy, gdyż niezbędnych rachunków dokonają szybko i wygodnie, praktycznie na każdym urządzeniu, w oparciu o szereg szczegółowych danych.

W kalkulacjach można wziąć pod uwagę m.in. takie kwestie, jak rodzaj izolowanej powierzchni, jej wymiary czy materiał, z którego jest wykonana, a także czynniki środowiskowe – temperaturę zewnętrzną, średnią prędkość wiatru oraz wilgotność względną – wymienia Michał Nękanowicz, Doradca techniczny ds. współpracy z biurami projektowymi w firmie Paroc Polska. – Całość obudowana jest zaś w bardzo czytelny i prosty w użyciu interfejs, który powinien przypaść do gustu każdemu projektantowi – dodaje.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij