Ponad 123,6 tys. m kw. będzie miał rekordowy magazyn Leroy Merlin w Polsce. W centrum kraju wybuduje go dla francuskiej sieci spółka Panattoni Europe.

Sieć marketów budowlanych Leroy Merlin wiąże z Polską duże plany. Nawet bardzo duże, patrząc na skalę planowanej inwestycji.

W miejscowości Piątek w woj. łódzkim powstanie magazyn o powierzchni w podstawie ponad 123,6 tys. m kw. - informuje spółka Panattoni Europe. Firma podkreśla, że to rekordowy obiekt na polskim rynku magazynowym. Sam magazyn będzie miał 121 212 m kw., zaś część socjalno-biurowa zajmie 2420 m kw.

Oprócz gigantycznej powierzchni obiektu w podstawie, na terenie inwestycji powstanie zadaszona wiata licząca 10 tys. m kw., pod którą przechowywane będą towary niewymagające składowania wewnątrz magazynu, a także parking dla 25 samochodów ciężarowych i 150 osobowych.

Sam obiekt będzie dysponować 160 dokami oraz 6 bramami z wjazdem z poziomu „0”. Będzie spełniał również założenia "budownictwa zielonego" - z czym związane jest chociażby zastosowanie innowacyjnego systemu oświetlenia LED czy zwiększenie dostępu do światła dziennego wewnątrz budynku.

Zgodnie z zapowiedziami, prace budowlane mają się rozpocząć się jeszcze w II kwartale 2018 r., a ich finalne zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2019 r.

Decyzja o powstaniu nowego magazynu jest ściśle związana z planami rozwojowymi Leroy Merlin Polska oraz zmianami w łańcuchu dostaw firmy. Ze Strykowa do Piątku przeniesiona zostanie m.in. usługa e-commerce.

Inwestycja w Piątku jest jest trzecią realizacją Panattoni Europe dla Leroy Merlin w Polsce. Pierwsze dwie zostały wybudowane w Strykowie, z czego jedna z nich o powierzchni 56 tys. m kw. powstała w 2008 r. i była ówcześnie rekordową.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij