Już po raz ósmy redakcja czasopisma „Nowoczesne Hale” zaprosiła swoich Czytelników do Poznania, na kolejną edycję cyklicznej konferencji Budujemy Hale - Innowacyjne rozwiązania dla obiektów wielkopowierzchniowych.

Tegoroczna odsłona wydarzenia była szczególnie istotna dla organizatorów ze względu na przypadający w 2018 roku jubileusz 10-lecia istnienia „Nowoczesnych Hal” na rynku wydawniczym.
1 lutego na zaproszenie redakcji przybyło przeszło 100 specjalistów z branży, projektantów, wykonawców, reprezentantów środowiska naukowego, by razem uczcić ten wyjątkowy dzień. Tradycji jednak nie stało się za dość, ponieważ wydarzenie odbyło się w zupełnie nowej lokalizacji – w eleganckim hotelu Andersia**** w centrum Poznania.

Potężna dawka wiedzy i nowinek technologicznych

Tegoroczna odsłona wydarzenia była skupiona wokół tak popularnych ostatnio i jednocześnie ważnych kwestii dotyczących: INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ DLA OBIEKTÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH. Innowacje w każdej dziedzinie życia wprowadzane są w celu poprawy jakości dotychczasowych rozwiązań. Ze względu na tytuł naszego czasopisma czujemy się zobligowania do informowania oraz propagowania wśród jego czytelników nowoczesnych rozwiązań projektowych i technologicznych mających wpływ na optymalizację czasu budowy, dbałość o jakość i trwałość konstrukcji, jak również jej wartość użytkową oraz koszty eksploatacji.

W trakcie wydarzenie ścierała się wiedza teoretyczna naukowców, z funkcjonalnym podejściem praktyków. Konferencję zainaugurował prezes Stowarzyszenia DAFA ¬– Witold Okoński z wystąpieniem pt.: „Zielone dachy – nowatorski sposób tworzenia zielonej infrastruktury miasta”. Pan Sławomir Woźniak z firmy Construsoft opowiedział o oprogramowaniu BIM w procesie budowlanym na przykładzie Tekla Structures i Trimble Connect. Dr Monika Chuda-Kowalska z Politechniki Poznańskiej przedstawiła uczestnikom: „Innowacyjne rozwiązania techniczne odnośnie zastosowania płyt warstwowych w budownictwie wielkopowierzchniowym”.

Dużą popularnością wśród słuchaczy cieszyło się zagadnienie zabezpieczeń przeciwpożarowych w halach, które rozpoczęło się od wystąpienia Janusza Majcherczyka z firmy SMAY na temat: „Rozwiązania do wentylacji i oddymiania hal przemysłowych”. Następnie o zastosowaniu metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych opowiedział Piotr Smardz z biura projektowego INBEPO.

Tematykę bezpieczeństwa pożarowego zakończył Andrzej Łebek z firmy Mercor mówiąc o kompleksowych rozwiązaniach w segmencie biernej ochrony przeciwpożarowej dla nowoczesnych hal. Prof. dr hab. inż. Marek Woźniak z Politechniki Warszawskiej opowiadał o geodezyjnych systemach monitorowania przemieszczeń konstrukcji budowlanych. Kamil Kozdroń z firmy Dlubal przedstawił: „Konstrukcje stalowe w oprogramowaniu DLUBAL Software – wybrane zagadnienia projektowe”.
Ostatnią część konferencji otworzyło wystąpienie dotyczące rozważań na temat oświetlenia LED omówionego przez Tomasza Chomicza z firmy Beghelli. Duże zaciekawienie wśród uczestników wzbudziło wystąpienie o szklanych fasadach w budynkach wielkokubaturowych autorstwa Jana Lecha Zioberskiego. Na zakończenie Paweł Ordziniak z firmy GammaCAD przedstawił: „Wybrane aspekty wymiarowania konstrukcji stalowych wg Eurokodu w programie AxisVM”.

W przerwach wydarzenia uczestnicy zaciekle dyskutowali w kuluarach nad poruszoną w trakcie konferencji tematyką. Konferencję Budujemy Hale 2018 patronatem wsparło wiele instytucji i organizacji branżowych, a wśród nich znalazły się: Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Stowarzyszenie DAFA, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”, Izba Projektowania Budowlanego, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Targi BUDMA, Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, Portal branżowy INFO INVEST.

Szczególne podziękowania składamy firmom partnerskim, które współtworzyły z nami to wydarzenie, a konkretnie są to firmy:  DLUBAL, GammaCAD, Pekabex, SMAY, Beghelli, Novoferm, Mercor i Construsoft.

Nad organizacją i przebiegiem całego wydarzenia czuwał dr inż. Andrzej Czemplik, redaktor naczelny czasopisma „Nowoczesne Hale”, niezmiennie wspierający redakcję swoją wiedzą, doświadczeniem i radą.

Mamy nadzieję, że informacje zdobyta w trakcie konferencji wesprze jej uczestników w poszerzaniu wiedzy w zakresie innowacji w budownictwie wielkogabarytowym, a także zainspiruje do korzystania z nowoczesnych rozwiązań.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij