Nowe produkty w międzynarodowym transporcie lądowym oraz najsilniejsza sieć łącząca 430 oddziałów DB Schenker w 38 krajach Europy. Wyższa wydajność, nowa usługa z gwarantowanym czasem dostawy w całej Europie

Szybsza wymiana towarów w Europie: DB Schenker, dostawca zintegrowanych usług transportowo-logistycznych, wzmocnił swoją europejską sieć transportu lądowego wprowadzając dwa nowe paneuropejskie produkty. Wszystkie europejskie centra biznesu mogą już teraz korzystać z codziennych połączeń transportowych sieci DB Schenker. Zapewniają one szybszą dystrybucję towarów, a tym samym umożliwiają większą elastyczność europejskich firm produkcyjnych i handlowych. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch prostych i wygodnych dla nich produktów, które są zestandaryzowane w całej Europe: DB SCHENKERsystem oraz DB SCHENKERsystem premium.
DB Schenkersystem, nasz nowy standardowy produkt, stanowi najlepsze rozwiązanie dla firm, które chcą przemieszczać swoje ładunki w szybki i niezawodny sposób – mówi Christian Drenthen, Executive Vice President, Land Transport w DB Schenker. Jeśli czas dostawy ma kluczowe znaczenie, nowym rozwiązaniem dla europejskich firm jest produkt DB SCHENKERsystem premium. Dzięki niemu klienci będą mogli korzystać z najszybszej sieci połączeń drogowych i najwyższej niezawodności w branży – z gwarancją czasu dostawy!” – dodaje.

300 000 przesyłek dziennie dla europejskich firm

Operator uruchomił codzienne połączenia liniowe pomiędzy wszystkimi ważnymi miastami europejskimi. Jako największy dostawca usług transportu lądowego, DB Schenker oferuje znaczne skrócenie czasu transportu i ograniczenie emisji CO2 dzięki konsolidacji przesyłek i nowej strategii dotyczącej platform przeładunkowych. Ponad 20 000 pracowników w nowej europejskiej sieci przesyłek drobnicowych pomaga we współpracy firmom z całej Europy. Obsługują oni około 300 000 przesyłek dziennie i ponad 30 000 połączeń liniowych tygodniowo w Europie. Dzięki nowoczesnej technologii, status każdej z tych przesyłek może być przez cały czas monitorowany z dowolnego miejsca.

Nowa konfiguracja sieci z nowoczesnym systemem operacyjnym, łącząca 430 oddziałów DB Schenker w 38 krajach Europy, ma na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na przewozy transgraniczne. W rezultacie w znacznym stopniu skróci się czas realizacji usług transportowych pomiędzy największymi centrami biznesowymi w Europie. W niektórych przypadkach już teraz nie przekracza on 24 godzin.
Tworzymy Europę bez granic dla transportu towarów w warunkach coraz większej złożoności powiązań ekonomicznych i rosnących oczekiwań produkcji „just-in-time” – powiedział Christian Drenthen. „Cieszymy się, że nasze krótsze terminy realizacji przyczyniają się do zwiększenia wydajności i efektywności naszych klientów” – dodał.


Transport drobnicowy


W logistyce ładunek drobnicowy odnosi się do wszystkich towarów, które można załadować jako pojedyncze elementy, są to np. kartony, skrzynki, palety z maszynami lub komponentami do produkcji, kable, papier, walce i bębny, a także beczki. Sieć przewozów liniowych i hubów firmy DB Schenker dla tego typu ładunków obejmuje cały kontynent europejski, co oznacza, że wszystkie pojazdy mogą być wykorzystywane w pełnym zakresie w jak najbardziej wydajny sposób.
 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij