W dniach 10–12 maja w Centrum Kongresowym Ossa k/Rawy Mazowieckiej odbyła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna PSK „Współczesne technologie przeciwkorozyjne” - 423. impreza Europejskiej Federacji Korozyjnej (EFC).

Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem: „Nowe możliwości, sprawdzone rozwiązania, wykwalifikowane kadry – TO MY!” W tym roku konferencja zgromadziła 200 osób i 18 wystawców, wygłoszono 50 referatów w 9 sesjach tematycznych oraz dwa referaty plenarne. Zarówno, więc liczba uczestników, jak i referatów była znacznie większa niż w ubiegłym roku, co ustanowiło nowy rekord.

Konferencja rozpoczęła się od wręczenia nagród i odznaczeń. Trzynastą Odznakę Wielkiego Korozjonisty otrzymał Kazimierz Raduszkiewicz. Od zeszłego roku Polskie Stowarzyszenie Korozyjne nagradza, co roku najlepszy produkt/technologię/wydarzenie w dziedzinie zabezpieczeń antykorozyjnych. W tym roku „Rdzawą kanię”, bo tak została nazwana ta nagroda, otrzymały firmy: TORKRET Sp. z o.o. w kategorii Najlepsza Realizacja oraz  GT Poland Ltd Sp. z o.o. w kategorii Najlepszy Produkt.

Referaty wygłaszane były w równoległych sesjach tematycznych: Powłoki ochronne, Antykorozja i środowisko, Energetyka i sieci przesyłowe, Korozja i ochrona żelbetu, Sesja elektrochemiczna, Przygotowanie powierzchni, Problemy inspektorów nadzoru, Transport, magazynowanie i rafinacja, Technologie nakładania powłok – wybrane będą publikowane w czasopiśmie „Ochrona przed Korozją”.
W trakcie konferencji odbywały się również pokazy: sprzętu do natrysku firmy GRACO i sprzętu do przygotowania powierzchni wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem firmy FALCH.

Po zakończeniu sesji tematycznych odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym wybrano nowy Zarząd PSK w starym składzie, co nie dziwi, ponieważ „stary” Zarząd powinien dokończyć wszystkie rozpoczęte za jego kadencji prace związane z organizacją Międzynarodowego kongresu EUROCORR 2018.  W czasie dyskusji Okrągłego Stołu poruszono dwa główne tematy: udzielanie przez PSK rekomendacji firmom wykonawczym poddających się dobrowolnej certyfikacji oraz ocenę przez firmy wykonawcze współpracy z producentami i dostawcami wyrobów lakierowych. Po dyskusji postanowiono dopracować ankiety dotyczące obydwóch projektów, zamieścić je na stronie PSK i poddać pod dalszą dyskusję członkom PSK.

Wieczorami uczestnicy konferencji mogli oderwać się od tematyki korozyjnej. W pierwszym dniu wystąpił zespół DeGENTLEMEN, a w drugim Krystyna Stańko, piosenkarka jazzowa i autorka tekstów, a jednocześnie wykładowca wokalistyki jazzowej i dziennikarka radiowa.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij