Od 11 do 14 lutego oczy całego Śląska skierowane były w stronę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przy ulicy Olimpijskiej.

Wszystko to za sprawą odbywającego się tam po raz pierwszy 4 Designe Days – najważniejszego w Polsce spotkania projektantów, architektów, przedstawicieli firm oraz deweloperów. W trakcie wydarzenia Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 3,5 tysiąca gości biznesowych i ponad 20 tysięcy zwiedzających. W ramach zorganizowanego wydarzenie odbyła się również seria konferencji Property Forum Katowice 2016 – będąca okazją do debaty merytorycznej poruszającej tematy związane z atrakcyjnością inwestycyjną, kondycją gospodarczą i stanem rynku nieruchomości komercyjnych na Śląsku. W ramach Property Forum na sesję inauguracyjną zaproszono:

•    Marcina Krupę – prezydenta Katowic
•    Wojciecha Saługę –  marszałka województwa śląskiego
•    Katarzynę Dziubę – wiceprezydenta Zabrza,
•    Bohusa Hlavatego – prezesa zarządu Tatra Mountain Resorts,
•    Arkadiusza Hołda – prezesa zarządu Holdimex,
•    Macieja Jaglarza – prezes zarządu Izera Sp. z o.o.,
•    Piotra Wojaczka – prezesa zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,

Na spotkaniu rozgorzała dyskusja dotycząca siły i potencjału regionu, podkreślano atrakcyjność Śląska pod względem inwestycyjnym, zarówno z zakresu przemysłu, handlu, jak i turystyki. Prezydent Marcin Krupa apelował o ścisłą współpracę pomiędzy śląskimi miastami, których granice właściwie się przenikają i dążeniu w kierunku utworzenia metropolii:  – Musimy się chwalić naszymi atutami i patrzeć przez pryzmat całego regionu – 2,5 mln ludzi. To jest metropolia i możliwość konkurowania nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Nie było to jedyne spotkanie poruszające perspektywy śląskiego rynku. Tegoroczne Property Forum  w ramach organizowanych spotkań poruszyło także kwestię obiektów wielkopowierzchniowych w ramach konferencji: „Magazyny. Magazyny i logistyka – perspektywy rozwoju sektora w województwie śląskim.” Górny Śląsk uznawany jest za jeden z głównych polskich rynków magazynowo-logistycznych. Nowe trendy, jak e-logistyka oraz rozwój infrastruktury drogowej, mogą umocnić jego pozycję.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij