Technologia wzmacniania stalowych prętów ściskanych o przekrojach zamkniętych i otwartych.

W artykule przedstawiono możliwości kształtowania prętów złożonych bliskogałęziowych z podatnymi,
zakładkowymi połączeniami ścianek gałęzi – przy wykonywaniu wzmocnień elementów prętowych. Opisano badania doświadczalne pięciu jednakowych elementów trójgałęziowych, poddanych ściskaniu osiowemu. Każdy z elementów składał się z pręta wzmacnianego o przekroju rurowym prostokątnym oraz połączonych z nim dwóch krótszych gałęzi wzmacniających o przekroju ceowym, za pomocą łączników jednostronnych typu BOM-R16-4. Celem badań było ustalenie wartości nośności obliczeniowej na wyboczenie testowanych prętów. Przekonano się o wyraźnym wpływie podatności
zastosowanych połączeń gałęzi na nośność wyboczeniową elementów złożonych. Wykazano przy tym zadowalającą skuteczność zaproponowanego sposobu zwiększania nośności ściskanych elementów prętowych.

Zobacz więcej


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij