Blisko 60 osób z całej Polski wzięło udział w konferencji „Dystrybucja wielokanałowa – praktyczny przegląd rozwiązań systemowych”. Wydarzenie to miało również charakter międzynarodowy dzięki uczestniczącym w nim gościom.

Spotkanie, organizowane przez SDI Group i HIT-Kody Kreskowe, odbyło się na znanym, między innymi z Euro 2012, poznańskim Stadionie Miejskim. Takie miejsce, kojarzące się ze sportowymi emocjami i rywalizacją, zostało wybrane nie przypadkowo. Zarówno firmy organizujące konferencję, jak i zaproszeni do udziału w niej goście, należą do czołówki rynku logistycznego i doskonale radzą sobie w tej rywalizacji korzystając z najlepszych rozwiązań systemowych. Podczas spotkania można się było przekonać o tym w jaki sposób prezentowany na miejscu sorter PTU (Push Tray Unit Sorter) wraz z systemem JDA/RedPrairie WMS i sprzętem do automatycznej identyfikacji pozwala na szybsze i tańsze sortowanie bardzo szerokiej gamy produktów począwszy od ubrań, pudełek z obuwiem, a skończywszy na małych urządzeniach elektronicznych. Podczas całego spotkania można było obserwować pracę urządzeń demonstracyjnych. Były one także oblegane podczas przerw i wykorzystywane podczas wystąpień. Merytoryczną część przedstawiającą „logistyczny dwupak” rozpoczął Tomasz Manicki, Kierownik Działu Systemów Logistycznych HIT-Kody Kreskowe.
Słuchacze mogli poznać wszystkie tajniki zaawansowanych funkcji systemu zarządzania magazynem JDA/RedPrairie WMS. Podczas przedstawiania przykładów optymalizacji dystrybucji wielokanałowej z sali padały pytania o bardzo konkretne rozwiązania. Żadne z nich nie zostało bez odpowiedzi, a dyskusja najbardziej zainteresowanych trwała z Tomaszem Manickim także podczas przerw. Uzupełnieniem tych informacji była prezentacja rozwiązań usprawniających logistykę podczas procesu od przyjęcia do wydania towaru w magazynie. Tomasz Poliński, Kierownik Działu Sprzedaży HIT-Kody Kreskowe, zaprezentował zatem rozwiązania zastosowane podczas przyjęcia do magazynu takie jak wymiarowanie, znakowanie, a także ręczny i automatyczny odczyt danych. Międzynarodowy wymiar poznańska konferencja zyskała między innymi dzięki obecności Jean-Marca Moulina (Executive Director French Operations SDI Group). Podczas swojego wystąpienia starał się przekonać obecnych do korzyści, jakie w magazynach różnych branż przynosi odpowiednio zaprojektowany system automatycznej kompletacji. Sądząc po rozmowach i kolejnych pytaniach z sali gość z Francji nie miał z tym większych problemów. Przedstawione przykłady zastosowanych przez firmę SDI Group rozwiązań działały na wyobraźnię, a liczby pokazywały, że takie inwestycje się opłacają. Bardzo ciekawym było także wystąpienie Marcina Dudka z firmy DTW Logistisc, który opowiedział jak wprowadzenie systemów oferowanych przez HIT Kody Kreskowe pozwoliło znacznie zwiększyć portfel zamówień firmy. Kolejnym występującym, dzięki któremu spotkanie na Stadionie Miejskim miała niemal globalny charakter był Stéphane Couto, Senior Account Manager Motorola Voice Solutions. Gość z Paryża zaprezentował rozwiązania głosowe Motorola TekSpeechPro.
Uczestnicy konferencji mogli także poznać system automatycznego etykietowania z pokazem systemu etykietującego i skanującego, który zaprezentował Tomasz Poliński, Kierownik Działu Sprzedaży HIT-Kody Kreskowe. Na zakończenie goście zwiedzili poznański Stadion Miejski poznając wiele jego ciekawych tajemnic. Nie zabrakło oczywiście opowieści o powstawaniu tego obiektu, które były ciekawe zarówno dla kibiców jak i...przedstawicieli branży logistycznej.

 Źródło: HIT-Kody Kreskowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij