Wywiad z Mariuszem Góreckim, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Atlas Ward Polska

W 2019 roku Atlas Ward Polska obchodził 20-lecie swojej działalności na rynku budowlanym. Z tej okazji redakcja kwartalnika „Nowoczesne Hale” zaprosiła Mariusza Góreckiego, Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Atlas Ward Polska, do rozmowy o możliwości współpracy z klientami w modelu „zaprojektuj i wybuduj”, rozwoju firmy oraz najciekawszych realizacjach.

Państwa firma zajmuje się generalnym wykonawstwem i umożliwia podjęcie współpracy w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na czym polegają takie działania oraz jak wygląda oferta firmy?

Przez lata naszą specjalnością były konstrukcje stalowe – projektowaliśmy i wznosiliśmy hale o różnorodnym przeznaczeniu. Obecnie możemy zaoferować naszym klientom o wiele więcej. W ciągu ponad dwudziestu lat działalności doszliśmy do momentu, w którym wypracowaliśmy narzędzia umożliwiające nam kompleksowe podejście do potrzeb inwestorów – prowadzimy realizacje jako generalny wykonawca, także w najszerszym zakresie, czyli we wspomnianym modelu „zaprojektuj i wybuduj”, który najchętniej rekomendujemy naszym partnerom. Podczas pracy w tym systemie każdy najmniejszy detal inwestycji znajduje się pod naszymi skrzydłami – od wizji i koncepcji wstępnej, przez projekt, dokumentację i wykonawstwo.

Firma Atlas Ward Polska zrealizowała ponad 600 inwestycji. To naprawdę imponujące. Jak wyglądał rozwój firmy? Przez lata Atlas Ward Polska kojarzony był przede wszystkim jako ekspert konstrukcji.

Naszą domeną od początku działalności były konstrukcje stalowe. Do dziś core Atlas Ward Polska stanowi wznoszenie hal, ale kamieniami milowymi w historii firmy były z pewnością rozbudowanie oferty i praca w systemie generalnego wykonawstwa. To, jak intensywnie się rozwijamy, widać choćby na przykładzie liczby pracowników – w 2016 r. w Atlas Ward Polska pracowało niespełna 100 osób, dziś organizację tworzy ponad 230 pracowników.

Ważnym krokiem z punktu widzenia biznesu było powołanie w ciągu ostatnich trzech lat pozawrocławskich oddziałów firmy – w Krakowie, Poznaniu i Szczecinie. Dzięki nim nasza współpraca z inwestorami weszła na wyższy poziom.

Czym wyróżnia się firma Atlas Ward Polska na tle konkurencji?

Nie bez przyczyny nazywamy siebie „najszybszym teamem budowlanym w Polsce”. Tempo realizacji kolejnych inwestycji jasno pokazuje, że Atlas Ward Polska nabiera wiatru w żagle i zaskakuje branżę szybkością pracy. Wyróżnia nas także precyzja w doborze rekomendowanych rozwiązań projektowych, materiałowych czy wykonawczych. Po wstępnych rozmowach z inwestorami sprawnie łączymy niezbędne komponenty w optymalnie skonfigurowany projekt. Zawsze zwracam też uwagę na kwestię elastyczności i partnerstwa. Jako właściciel firmy wraz ze wspólnikami podejmuję autonomiczne decyzje, tu i teraz. W Atlas Ward Polska dbamy o bliskie relacje, staramy się jak najlepiej poznać naszych inwestorów. Z wieloma spośród nich współpracujemy od lat. Powracający partnerzy biznesowi to dla nas największa satysfakcja.

Jakie projekty zrealizowane przez Atlas Ward Polska były najciekawsze lub stanowiły największe wyzwanie?

Każda nasza realizacja zasługuje na uwagę ze względu na zaangażowanie, jakie włożyli w nią nasi pracownicy – od projektanta po kierownika budowy. Jeśli jednak miałbym wskazać kilka konkretnych inwestycji, które wyróżniają się na tle innych, to zawsze pamięcią wracam do ogromnej realizacji fabryki Bilfinger na wyspie Ostrów Brdowski w Szczecinie. W momencie kończenia budowy była to największa hala przemysłowa w Polsce, za którą Polska Izba Konstrukcji Stalowych przyznała nam wyróżnienie w konkursie na realizację 2016 roku. Zupełnie innym wyzwaniem z kolei była budowa siedziby firmy Bialmed w Piszu. Kompleks mieści w sobie biurowiec, część magazynową i laboratoryjną, co wymagało od nas szczególnego zaangażowania pod kątem spełnienia restrykcyjnych założeń architektonicznych, wykonawczych i estetycznych. Projekt zrealizowanej przez nas inwestycji, nazywanej „perłą w sercu Mazur”, zdobył m.in. prestiżową Nagrodę Roku 2019 SARP. Warto dodać, że jako jeden z niewielu generalnych wykonawców w Polsce wybudowaliśmy własną siedzibę. AWARD Business Park we Wrocławiu, bo o nim właśnie jest mowa, spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem naszych pracowników i ekspertów w branży. A że lubimy projekty z etykietą „naj”, realizujemy obecnie m.in. rozbudowę fabryki światowego lidera w produkcji opon – marki Bridgestone w Stargardzie. Każda tego typu realizacja napędza nas do działania i pozwala nam się rozwijać.

Państwa firma posiada liczne wyróżnienia, które potwierdzają pracę na najwyższym poziomie. Jakimi nagrodami otrzymanymi w ostatnim czasie mogą się Państwo pochwalić?

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność znaleźć się w gronie laureatów kilku prestiżowych konkursów, takich jak na przykład Dolnośląski Gryf – najważniejsza nagroda gospodarcza na Dolnym Śląsku. Kapituła plebiscytu przyznała nam tytuł Wizjonera Przestrzeni za realizację AWARD Business Park, obecnej siedziby Atlas Ward Polska. Nasz kompleks biurowców zdobył także uznanie branży w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2018 organizowanym przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Możemy też poszczycić się tytułem Kreatora Budownictwa Roku 2019 przyznawanym prekursorom polskiej branży budowlanej za kreatywną pasję tworzenia i wzór etycznego postępowania w biznesie. Co więcej, w naszej galerii znajduje się także szereg innych nagród – a wśród nich między innymi: Gazele Biznesu, Diament Forbesa oraz Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Możemy też poszczycić się zdobyciem Medalu Europejskiego za opracowanie pionierskich rozwiązań w dziedzinie produkcji konstrukcji stalowych.

Jakie plany na przyszłość ma firma Atlas Ward Polska?

Jesteśmy po wnikliwych analizach rynkowych, gospodarczych, branżowych i dostrzegamy zmiany, jakie zachodzą w biznesie. Najbliższą przyszłością Atlas Ward Polska są wielkopowierzchniowe hale różnego przeznaczenia – magazynowe, logistyczne czy produkcyjne. Naszych obecnych i przyszłych inwestorów możemy zapewnić, że nie zwolnimy tempa. Nadążymy za prędkością rozwoju ich biznesów, dzięki czemu nasz własny będzie poszerzał swój horyzont. Patrząc na zestawienia naszych inwestycji, wyraźnie widzimy, że podążamy we właściwym, perspektywicznym kierunku.

Bilfinger, hala produkcyjna i hala malarnia, Wyspa Ostrów Brdowski w Szczecinie

Bridgestone, rozbudowa zakładu produkcyjnego, Stargard
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij