Poznańska rodzinna firma W.P.I.P. od ponad 25 lat działa na polskim rynku budowlanym w zakresie projektowania i generalnego wykonawstwa zakładów, wielkopowierzchniowych magazynów, centrów logistycznych oraz biurowców i osiedli mieszkaniowych.

Poznańska rodzinna firma W.P.I.P. od ponad 25 lat działa na polskim rynku budowlanym w zakresie projektowania i generalnego wykonawstwa zakładów, wielkopowierzchniowych magazynów, centrów logistycznych oraz biurowców i osiedli mieszkaniowych.

Wizytówką W.P.I.P. jest siedziba firmy w Jasinie k. Poznania – SMART BUILDING CENTER – obiekt zaprojektowany w formie Showroomu prezentującego najnowsze trendy i rozwiązania budynkowe w obszarach biurowych i halowych. Jest on największym w Polsce budynkiem posiadającym amerykański certyfikat WELL BEING STANDARD przyznany w kategorii New & Existing Interiors, świadczący o unikalnym środowisku pracy stworzonym w oparciu o rozwiązania w obszarach jakości powietrza (system NCS – Nano Climate System), ergonomii, akustyki, naturalnej roślinności (m.in. zielone ściany), systemowi biurowemu next office oraz strefom relaksu (m.in. widokowy taras – rooftop). Budynek posiada także amerykański certyfikat LEED 1 na poziomie Platinum, świadczący o standardzie budynku zrównoważonego, który oznacza m.in. wyposażenie budynku w szereg rozwiązań z zakresu OZE 2, m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, ścianę solarną, pompę gruntową ciepła, pompy powietrzne ciepła – dzięki czemu obiekt uzyskał także status budynku zeroenergetycznego i zeroemisyjnego. Tak skomplikowane instalacje, uzupełnione o ogrzewanie gazowe i ogrzewanie podłogowe, są zarządzane przez własny BMS 3 (Building Management System), stworzony przez dział badań i rozwoju firmy, który umożliwia samodoskonalenie jego ustawień i optymalizację zużycia energii, a także w przyszłości zdalne zarządzanie budynkami.

Budynek w części halowej wyposażony jest w kolejną innowację – tym razem zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania – system monitoringu ugięcia dachu firmy WISENE® Roof Monitoring. Związane jest to ze znacznym obciążeniem konstrukcji instalacją fotowoltaiczną oraz kolektorami słonecznymi, które w okresach zimowych znacznie ograniczają możliwość precyzyjnego odśnieżenia dachu. Informacje z laserowych czujników pomiaru ugięcia trafiają poprzez system WISENE® Roof Monitoring i dedykowaną aplikację bezpośrednio do służb administracyjnych budynku, informując z wyprzedzeniem o wszelkich potencjalnych zagrożeniach. Koszt zamontowania tego systemu wynosi tyle, co dwa odśnieżenia dachu. Liczba czujników systemu WISENE® Roof Monitoring została już zwiększona z uwagi na planowaną rozbudowę instalacji fotowoltaicznej na dachu hali. Oprócz Smart Building Center jeszcze kilka innych wielkopowierzchniowych obiektów wybudowanych przez W.P.I.P. zostało wyposażone w system WISENE® zwiększający automatycznie, 24/7, ich bezpieczeństwo.

Dariusz Stasik, Prezes W.P.I.P.
www.wpip.pl | www.dariuszstasik.com
1 LEED jest systemem oceny wielokryterialnej budynków, w którym takie obszary jak: zintegrowany proces projektowy, energia i środowisko, efektywna gospodarka wodna, materiały i zasoby naturalne, jakość środowiska wewnętrznego, lokalizacja i transport, zrównoważony teren oraz innowacja i priorytety regionalne stanowią główne kategorie oceny budynku
2 OZE Odnawialne Źródła Energii
3 Ang. Building Management System – system zarządzania budynkiem

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij