Nowoczesne Hale wydanie nr 3/2020
Nowoczesne Hale wydanie nr 3/2020

W wydaniu: Płyty warstwowe, czyli nowość z przeszłością, Wpływ jakości posadzki na logistykę wewnątrzmagazynową, Analiza wartości współczynników długości wyboczeniowej prętów ramy portalowej o węzłach przesuwnych, Korzyści wynikające ze stosowania dachów zielonych na obiektach wielkopowierzchniowych

Polecamy: Prezentacje płyt warstwowych, Wybrane aspekty projektowania belek ażurowych, Problematyka wentylacji hal pływalni, Jak skutecznie obniżyć koszty rozbudowy zakładu? Inwestycja w halę namiotową, Proptech w służbie bezpieczeństwa

Rynek

Z branży

Aktualności z rynku magazynowego

Artykuł promocyjny

Stolarka antywłamaniowa z kompozytu polimerowego – alternatywa dla drzwi metalowych

Kompozyty polimerowe jako wysokowytrzymałe materiały inżynierskie coraz częściej podbijają różne branże przemysłowe, stając się substytutem materiałów metalowych.

Wyposażenie hali

Płyty warstwowe, czyli nowość z przeszłością

Jak wiele współcześnie stosowanych rozwiązań w różnych dziedzinach techniki, także i płyty warstwowe notują swoje początki w czasach rewolucji przemysłowej w Anglii w latach 20. XIX wieku.

Dobór łączników do montażu płyt warstwowych – wytyczne Stowarzyszenia DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA, realizując jeden ze swoich podstawowych celów statutowych – poprawę standardów wykonania oraz podniesienie jakości specjalistycznych robót budowlanych – wydało publikację zamykającą serię trzech unikalnych autorskich opracowań w obszarze techniki mocowań: DAFA M 3.01 Wytyczne doboru łączników do montażu płyt warstwowych.

Prezentacje płyt warstwowych

Prezentacje płyt warstwowych

Wpływ jakości posadzki na logistykę wewnątrzmagazynową

Kto by pomyślał, że posadzka w hali może być powodem do dumy dla inwestora, kiedy jest czysta, błyszcząca, utrzymana i bezpieczna, albo źródłem problemów i utrapień, gdy pęka, pyli, nadmiernie się wyciera, a kruszące się dylatacje stanowią zagrożenie dla ludzi i sprzętu.

Projektowanie

Wybrane aspekty projektowania belek ażurowych

Elementy ażurowe nie są powszechnie wykorzystywane w obiektach budowlanych, jednak w szczególnych przypadkach wskazane jest wprowadzanie ich do konstrukcji. Wśród tych szczególnych przypadków możemy wskazać zastosowanie w głównych elementach konstrukcyjnych ram portalowych oraz w podciągach i belkach stropowych obiektów wielokondygnacyjnych o konstrukcji szkieletowej.

Problematyka wentylacji hal pływalni

Problematyka wentylacji hal pływalni jest bardzo złożona, co stanowi poważny problem we właściwym ich projektowaniu. Utrudnieniem jest również to, że w Polsce brak jest jednolitych przepisów i norm odnośnie do wymaganych wartości parametrów powietrza wentylacyjnego, sposobu obliczania emisji wilgoci oraz wartości strumienia objętości powietrza wentylacyjnego. W artykule przedstawiono najistotniejsze zagadnienia dotyczące projektowania wentylacji hal pływalni.

Analiza wartości współczynników długości wyboczeniowej prętów ramy portalowej o węzłach przesuwnych

W artykule przedstawiono problematykę związaną z wyznaczaniem współczynnika długości wyboczeniowej prętów ram o węzłach przesuwnych. Obliczenia wykonano na przykładzie ramy portalowej o rozpiętości 18 m.

Komfortowy klimat w pomieszczeniach każdej wielkości

Miejsca, w których pracują ludzie, spędzają wolny czas czy uprawiają sport, muszą zapewniać komfortowe warunki. Do tego celu przydatne jest urządzenie, które w sposób oszczędny ogrzeje zimą, a latem ochłodzi do odpowiedniej temperatury. Nawet jeżeli wysokość pomieszczenia to 50 m! To promiennik sufitowy, którego zalety omówimy na przykładzie Zehnder ZBN.

Jak skutecznie obniżyć koszty rozbudowy zakładu? Inwestycja w halę namiotową

W aktualnej sytuacji gospodarczej celem wielu przedsiębiorstw jest przejście przez spowolnienie suchą stopą. Są jednak i takie, które widzą swoją szansę w nowej rzeczywistości i przygotowują się do rozbudowy.

Techniki i technologie

Korzyści wynikające ze stosowania dachów zielonych na obiektach wielkopowierzchniowych

Zastanawiając się nad korzyściami wynikającymi ze stosowania dachów zielonych na obiektach wielkopowierzchniowych, bierzemy pod uwagę zarówno to, w jaki sposób stosowanie roślinności na dachach wpływa na otoczenie budynków, jak również to, jakie są pozytywne aspekty tych rozwiązań z perspektywy inwestora i użytkownika danego budynku.

Proptech w służbie bezpieczeństwa

Od kilku lat na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w sektorze magazynowym trwa wdrażanie kolejnych rozwiązań z zakresu proptech. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się m.in.: automatyczne sterowanie oświetleniem, systemy odczytu tablic rejestracyjnych czy monitorowanie mediów, a także szeroko rozumiana automatyzacja produkcji czy robotyzacja.

Wydarzenia

DREMA 2020 wobec wyzwań i potrzeb branży drzewnej i meblarskiej

Od 15 do 18 września 2020 r. w Poznaniu odbędzie się najważniejsze wydarzenie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce – Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij