Nowoczesne Hale wydanie nr 4/2020
Nowoczesne Hale wydanie nr 4/2020

W wydaniu: Analiza wpływu przyjętego rozwiązania konstrukcyjnego głównego układu nośnego hali na zużycie stali i walory techniczno-użytkowe; Projektowanie płyt warstwowych poddanych skręcaniu; Bezpieczeństwo pożarowe w obiektach przemysłowych; Systemy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem; Usprawnienie operacji magazynowych poprzez wykorzystanie oprogramowania RPA

Polecamy: Zastosowanie programowania wizualnego w BIM; Wybrane aspekty technologii strunobetonu na przykładzie sprężonych belek i dźwigarów stosowanych w konstrukcjach hal; Odzysk energii w instalacjach wentylacji mechanicznej w obiektach przemysłowych

Rynek

Z branży

Aktualności z rynku magazynowego

Projektowanie

Zastosowanie programowania wizualnego w BIM

Od kilku już dziesięcioleci technologie informatyczne wydatnie wspomagają proces realizacji inwestycji budowlanych. Początkowo w największym stopniu dotyczyło to etapu projektowania, obecnie obejmuje tak naprawdę cały cykl życia obiektu budowlanego, od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, realizację i użytkowanie, aż po jego rozbiórkę.

Analiza wpływu przyjętego rozwiązania konstrukcyjnego głównego układu nośnego hali na zużycie stali i walory techniczno-użytkowe

Hale o konstrukcji stalowej należą do jednego z najczęściej stosowanych typów konstrukcji obiektów przemysłowych.

Wybrane aspekty technologii strunobetonu na przykładzie sprężonych belek i dźwigarów stosowanych w konstrukcjach hal

W artykule przedstawiono wybrane zagadnienia dotyczące produkcji belek i dźwigarów strunobetonowych. Elementy te stanowią szeroką grupę prefabrykatów budowlanych stosowanych przy budowie wielkopowierzchniowych hal.

Projektowanie płyt warstwowych poddanych skręcaniu

W artykule przedstawiono efekty skręcania występujące w płytach warstwowych ściennych montowanych w układzie poziomym. Przedstawiono wzory pozwalające na wyznaczenie sił wewnętrznych w płycie oraz obliczenie naprężeń.

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo pożarowe w obiektach przemysłowych

W artykule przedstawiono najważniejsze wymagania przeciwpożarowe stawiane obiektom przemysłowym oraz systemy zapewniające bezpieczne warunki ewakuacji i ograniczające rozwój pożaru, które spełniają cele bezpieczeństwa pożarowego obiektów.

Techniki i technologie

Odzysk energii w instalacjach wentylacji mechanicznej w obiektach przemysłowych – cz. I

Najważniejszym zadaniem wentylacji pomieszczeń jest utrzymanie parametrów powietrza zgodnych z oczekiwaniem użytkownika.

Ciepło na wzór słonecznego w Twojej hali

Sezon grzewczy rozpoczęty. W przypadku dużych powierzchni kluczowe jest połączenie komfortu cieplnego z energooszczędnością.

Systemy fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem – studium przypadku

Na przestrzeni ostatnich 30 lat możemy zaobserwować duże zmiany związane z podejściem do zużycia energii w każdym sektorze działalności człowieka.

Usprawnienie operacji magazynowych poprzez wykorzystanie oprogramowania RPA

W dzisiejszych czasach logistyka stała się nieodłączną częścią prowadzenia wszelkich działalności gospodarczych. Trudno jest jednak wyobrazić sobie sprawnie działającą logistykę bez odpowiednio dobranych systemów informatycznych, wspomagających różnego rodzaju operacje, takie jak zarządzanie miejscem w magazynie, prowadzenie spedycji oraz wiele innych.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij