Pierwszy obiekt spekulacyjny w Prologis Park Brno zostanie ukończony w trzecim kwartale br.

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował o rozpoczęciu budowy pierwszego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 27 860 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Brno, nowego parku logistycznego w Czechach. Zakończenie budowy planowane jest w trzecim kwartale 2018 roku.
Prologis Park Brno, zlokalizowany 10 kilometrów na południe od Brna, na obszarze 25,9 hektarów, będzie składał się z trzech wysokiej jakości, zrównoważonych budynków dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 90 000 metrów kwadratowych.

Strategiczna lokalizacja parku, położonego bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno i Wiedeń, sprawia, że jest on idealnym centrum dystrybucji zarówno dla krajowych jak i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów, którzy potrzebują efektywnego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.

Jesteśmy dumni z naszej nowej inwestycji w Brnie, która dzięki swojej doskonałej widoczności i korzystnemu położeniu z dostępem do głównych szlaków transportowych, będzie bez wątpienia cennym uzupełnieniem naszej bogatej oferty w Czechach. Alokując nasz kapitał koncentrujemy się na kluczowych rynkach, takich jak Praga czy Brno, gdzie mamy do czynienia z niezaspokojonym popytem na wysokiej jakości obiekty logistyczne wsparte doskonałą obsługą klienta, jakie Prologis oferuje wszystkim swoim partnerom - powiedział Martin Polak - senior vice president, regional head na Europę Środkowo-Wschodnią.

Z portfolio o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i przemysłowej, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 marca 2018).