HPS Q-drive, stworzony do zgrzewania części składowych potężnych struktur, od pokryć stadionów po korty tenisowe i hale widowiskowe

Jako firma aktywnie rozwijająca się, w naszych maszynach wprowadzamy wiele udoskonaleń. Tak było i w przypadku modelu HPS, który dwa lata temu został zaprojektowany „na nowo” i wprowadzony na rynek, jako maszyna HPS Q-Drive. Poprzednią wersją był wspomniany już HPS, za jego pomocą zgrzany został słynny Leviathan w Paryżu, którego designerem był Anish Kapoor - światowej sławy artysta, rzeźbiarz, twórca instalacji, który zaprojektował również: Strukturę ,,ARK NOVA” w Japonii, czy ,,Aceroll Mittal Orbit” w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy nasz kanał YouTube aby zobaczyć kulisy produkcji projektu Leviathan. Natomiast młodszego brata HPSa, wyposażyliśmy w 4 koła umożliwiające jego rotację o 360 stopni. HPS Q-Drive przemiesza się za pośrednictwem zdalnego sterowania, przy pomocy joysticku.

Dodatkowo maszyna posiada możliwość pracy w trybie automatycznym, przemieszczając się w linii prostej. Oznacza to, że nie jest wymagana ingerencja w jej sterowanie, wystarczy wybrać odpowiedni program na panelu, czasy zgrzewania i długość elektrody, a maszyna samojezdnie będzie pracować. Należy jednak pamiętać o odpowiednim pozycjonowaniu materiału, Q-Drive będzie wówczas pracował na zasadzie zamka błyskawicznego – „zamykając”/łącząc ze sobą dwie połacie materiału. Jest to jego unikatowa cecha – w przeciwieństwie do zgrzewarek usytuowanych na torowisku - ,,dojeżdża on do materiału”. Dzięki temu znajduje on zastosowanie w produkcji dużych struktur, gdzie przekładanie materiału podczas jego łączenia stanowi problem.