Zehnder – wiodący europejski innowator w zakresie komfortowej wentylacji i odzysku ciepła, odnotował rekordowe uruchomienie nowej linii central wentylacyjnych Zehnder ComfoAir Q.

Rezultatem znakomitych parametrów wentylacji, energooszczędności i cichej pracy jest pełna satysfakcja klientów, co udowadnia przekroczenie bariery 10 000 sztuk central (od momentu startu produkcji) zainstalowanych u klientów.

Razem z całym zespołem produkcyjnym centralę nr 10 000 zmontował Prezes Grupy Zehnder Dominik Berchtold. - Koncentrujemy się na podnoszeniu jakości życia przez dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań w zakresie komfortowego klimatu wnętrz. Z Zehnder ComfoAir Q uczyniliśmy istotny krok w tę stronę – powiedział Dominik Berchtold. Korzyścią użytkownika nowej centrali jest m.in. jej wysoka efektywność, cicha praca i optymalizacja w zakresie łatwości użytkowania z intuicyjnym wyświetlaczem.
W krótkim czasie centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q zdążyła  już uzyskać nagrodę iF DESIGN AWARD 2017 za wyjątkowe wzornictwo oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2016 i nagrodę Lider Instalacji 2016. Atrakcyjna cena, komplet systemowych komponentów (akcesoria do systemów dystrybucji powietrza, wymienniki gruntowe, chłodnice, sterowanie) w połączeniu z rekordowymi parametrami pracy   stanowią pakiet zachęt do zakupu i użytkowania tych urządzeń.