Nowe urządzenia techniki przeładunku, zmodernizowane bramy przemysłowe, napędy i wiele innych rozwiązań dla przemysłu i logistyki – zaprezentowała firma Hörmann na targach BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium.

Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² producent pokazał m.in. przeciwpożarową bramę przesuwną z nowym napędem, który umożliwia otwieranie i zamykanie bram o wysokości nawet do 9 metrów i wadze do 2,5 tony oraz niedrogi napęd do bram segmentowych, który nie wymaga fotokomórek ani kraty świetlnej, gdyż czujnik siły wbudowany jest na wale.

Zobaczyć też można było przemysłową bramę segmentową bez sprężyn, z napędem osiowym, zaprojektowaną z myślą o myjniach samochodowych, zakładach chemicznych i tych miejscach, w których istnieje ryzyko korozji sprężyn, a także kilka typów bram szybkorolowanych, w tym  bramy z dwoma pasami przezroczystego przeszklenia.
 
Wśród bram segmentowych szczególne zainteresowanie budziła bardzo elegancka, przeszklona na całej powierzchni, zbudowana z aluminiowych profili, brama Vitraplan,  a także brama z podwójną kratą świetlną. 

Pokazano też specjalne doki usprawniające spedycję paczek, zintegrowane sterowanie bramą i rampą oraz nowy odbojnik.