Od 2 do 5 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 wystawców. W szczególnie dla nas ważnym - trzecim dniu, odbyła się konferencja „Nowoczesnych Hal”.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA od kilku lat są miejscem prezentacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych, najnowszej oferty producentów, pozyskiwania oraz wymiany specjalistycznej wiedzy, a szczególnie bezpośredniego kontaktu z klientem i pielęgnacji dotychczasowych relacji biznesowych.
Tegorocznej BUDMIE towarzyszyły Międzynarodowe Targi Kominkowe, w ramach Klubu Premium zaprezentowano ponad 130 rynkowych nowości. Wiele produktów potwierdziło swoja innowacyjność i technologiczne zaawansowanie zdobywając Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystko to sprawiło, że całe wydarzenie skupiło na sobie uwagę kilku tysięcy gości oraz zwiedzających z całego świata.
Szczególnie istotnym dla czasopisma punktem w targowym harmonogramie była konferencja zorganizowana przez redakcję „Nowoczesnych Hal”, która odbyła się 4 lutego. Już po raz szósty udało nam się zgromadzić liczne grono 80 gości zainteresowanych aspektami ekonomicznego projektowania i wykonawstwa obiektów halowych. Zaproszeni prelegenci, specjaliści od lat działający w branży  podzielili się swoją fachową wiedzą i zaprezentowali rozwiązania dotyczące optymalizacji kosztów i ekonomicznego podejścia do planowania inwestycji. Dzięki zaangażowaniu naszych gości, uczestnicy konferencji mogli wysłuchać wystąpień dotyczących między innymi: racjonalnego projektowania stalowych i betonowych konstrukcji halowych, kreatywnego poszukiwania rozwiązań przy tworzeniu koncepcji projektowej dla uzyskania innowacji oraz nowych przepisów budowlanych w ujęciu praktycznym.
Konferencja „Nowoczesne Hale” po raz kolejny stała się platformą dialogu oraz wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami i teoretykami oraz wpisała się  w kalendarz istotnych wydarzeń branżowych.